Kinek mit jelent
a pánikvásárlás – van, aki lisztet és vécépapírt halmozott fel egy esetleges kijárási tilalomra készülve, és van, aki pingpongasztalból, görgőből, vagy épp jógamatracból tárazott be. A sportkellékeket árusító boltok webshopjában látványosan nagy volt a forgalom az elmúlt hetekben, az áruk között keresgélve egyértelműen lehetett látni, hogy hamar elfogynak az otthoni sportoláshoz szükséges termékek.
A helyzetre ráerősített a teljes bizonytalanság is. Péntek reggelig csak találgatni lehetett, hogy mikor lesz kijárási tilalom vagy korlátozás, és hogy ha lesz, akkor az miként érinti a sportolást. Most már tudjuk a választ: csak korlátozást vezettek be, és az egyéni sportolás szabad marad, vagyis egy futásra nyugodtan elmehet bárki, ha közben távol marad másoktól. Viszont amíg ezt nem lehetett tudni, sokan már felkészültek a legrosszabbra, hogy egyáltalán nem lenne szabad a szabadban sportolni. Arról nem is beszélve, hogy akik sűrűbben lakott környéken élnek, azoknak nincs esélye úgy kimenni a szabadba edzeni, hogy tartsák a többi embertől a távolságot.
Meglátták ebben a lehetőséget az edzőtermek is: több olyan hely is van, amely a gépeit, felszereléseit bérbe adja, amíg a veszélyhelyzet miatt zárva kell tartania. Mivel a cég saját infrastruktúrájáról van szó, nagy nyilvánosság előtt ezt általában nem is hirdetik, csak a törzsvendégeknek ajánlják fel a bérlési lehetőséget, szigorú anyagi felelősségvállalás terhe mellett. Ez azt is jelenti, hogy mentik, ami menthető, valószínűleg így sem ússzák meg nagy pénzügyi károk nélkül ezt az évet.
Kézi súlyzók és fitneszgépek
Azt a legnagyobb magyarországi sportkelléküzletek is megerősítették, hogy nagyot ugrott a forgalom. Kiss Ramóna, a Hervis marketingvezetője azt írta kérdésünkre: március 5-e óta, amikor hivatalosan is megjelent a koronavírus Magyarországon, a cég webáruházának forgalma jelentősen növekedett az egy évvel korábbihoz képest. A webshopban lehet házhozszállítást vagy áruházi átvételt is kérni, ám mostanában az áruházak rövidített nyitvatartási ideje, illetve az önkéntes otthonmaradás miatt nagyobb arányban kérik a házhozszállítást. Sőt, a Decathlonnál már csak ez maradt: a lánc pénteken bejelentette, hogy „további intézkedésig” zárva lesznek üzleteik.
„Egyértelműen nőtt a webáruházunk forgalma, akik eddig az áruházainkban vásároltak, most inkább online rendelnek” – válaszolta – még a bezárás előtt – kérdésünkre a Decathlon vállalati kommunikációs vezetője, Herczeg Lilla is.
https://hvg.hu/kkv/20200327_otthoni_edzes_felszereles_hervis_decathlon_koronavirus