A miskolci városi kórház, mai nevén Semmelweis Tagkórház az 1900-as évek elején épült, a város szívében található, egy kertvárosi övezetben, körülbelül egy 500×500 méteres szabályos kocka telken, minden épülete kerítésen belül van. A parkosított területen kisebb-nagyobb távolságra található pavilonokban vannak a különböző osztályok. Bár az elmúlt száz évben épültek új részlegek, a kórház külsőleg őrzi az eredeti képét.
Mivel korábban ez volt Miskolc városi kórháza, minden olyan kiegészítő intézmény megtalálható a területen, amely alkalmassá teszi, hogy önállóan üzemelni tudjon. Sőt, van olyan speciális kialakítású osztály is, amely kimondottan fertőző betegek fogadására készült. Vannak konyhák, ebédlők, irodák, raktárak. A területen van egy teljesen új CT és más diagnosztikai berendezések, korszerű műtők, intenzív részlegek.
Amikor kiderült, hogy a kórházat járványkórházzá alakítják át, sokan aggódni kezdtek, hogy a közelükben lesz egy ilyen intézmény. A szakemberek azonban arra hívták fel a figyelmet, a miskolciaknak ezúttal óriási szerencséjük van, hiszen baj esetén egy nagyon jó felszerelt intézmény közelében laknak, és helyben kaphatnak ellátást.
Akadtak azonban olyanok is, akik egészen más miatt figyelték gondterhelten a folyamatot.
A mostani átmeneti átszervezés ugyanis pontot tehet a Miskolcon 50 éve tartó, az egészségügyet érintő mizériának. A rendszerváltás előtt komoly nehéziparral, 200 ezer feletti lakossággal bíró városnak egy időben négy kórháza is volt. A kilencvenes évek elején például 6 belgyógyászati osztály volt a városban, négy különböző helyen. Már a 70-es évek elején felmerült a racionalizálás kérdése, de nagyon döcögősen ment. A végső lökést az adta meg, hogy a város létszáma 160 ezer alá csökkent.https://orszagszerte.atlatszo.hu/megkezdte-mukodeset-a-jarvanykorhaz-miskolcon-es-ez-a-szuleszet-sorsat-is-befolyasolhatja/