A forint újabb negatív
csúcsot állított be kedd este, a mélyponton 361,8 forintot kellett adni a devizapiacon egyetlen euróért – írta a Portfolio. Szerda délelőttre aztán a helyzet tovább súlyosbodott és ismét rekord dőlt, 11 körül már 365 forint volt egy euró, kisvártatva pedig még tovább süllyedt:
DÉLUTÁN 2 UTÁN TÖBB MINT 369,4 FORINTOT ÉRT EGY EURÓ,
ami mintegy 2 százalékos romlást jelent. Ugyanekkor 335,6 forintba került egy dollár, ez már 3 százalék körüli esés.
A rekordgyenge forintnál érezhetően megváltozott a gondolkodás a kívánatos forintárfolyamról. Mi várható márciusig?
A forintgyengülés régóta tartó folyamata azután szabadult el igazán, hogy az MNB hiteltörlesztési moratóriumot kezdeményezett (amit aztán a kormány a többi régiós kormányzathoz hasonlóan meg is lépett) a koronavírus-válság gazdasági hatásainak kompenzálására, azóta nem talál magára a magyar fizetőeszköz.
Kolba Miklós, az ING senior corporate sales dealere szerint ugyanakkor a mostani gyengülési hullám hátterében már az állhat, hogy
KAPCSOLÓDÓ
Tisztázunk mindent a koronavírus-törvényről
Tisztázunk mindent a koronavírus-törvényről
Orbán Viktor történelmi felhatalmazást kapott a veszélyhelyzettel, miközben csapdahelyzetbe került az ellenzék. Minden, amit a koronavírus elleni rendkívüli törvényről tudni érdemes.
A PIAC BIZALMATLANUL FOGADTA A KORONAVÍRUS-TÖRVÉNYT, TÚLZÓNAK TALÁLHATJÁK A SZEREPLŐK A KORMÁNY ÁLTAL KAPOTT FELHATALMAZÁST.
Vagyis nem annyira a gazdasági, inkább a politikai kockázatokat árazzák így a befektetők