Márciusban kibontakozott a koronavírus-járvány hatása,

A BESZERZÉSIMENEDZSER-INDEX ÉRTÉKE 29,1 PONTRA ZUHANT AZ ELŐZŐ HAVI 50,3 PONTRÓL,

amelyben még csak néhány válaszadónál jelentek meg az aggályok – jelentette szerdán a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). A válaszadók az előző hónaphoz képest lényegesen kedvezőtlenebb folyamatokról számoltak be. A felmérésben vizsgált részindexek többsége durván csökkent februárhoz képest, a visszaesés mértéke hat esetben haladta meg a 20 százalékpontot.

Mindeközben a régió többi országának BMI-adata nem esett ekkorát. A cseh feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index évtizedes mélypontra, 41,3 pontra esett vissza a februári 46,5 pontról, és történelmi meredekségű zuhanást mutatott a lengyel feldolgozóipari BMI is, 48,2-től 42,4 pontra esett, de láthatóan ezek a számok a nyugat-európai trendeknek felelnek meg, és jóval alatta maradnak a magyar esésnek. Ez érthető is, hiszen ezekben az országokban kisebb a mostani válságot igencsak megszenvedő autóipar súlya, írta a Portfolio.

A foglalkoztatottság indexe az elmúlt hónaphoz hasonlóan márciusban is csökkenésre utal, és a második legalacsonyabb márciusi érték 2009 után.

A termelési mennyiség indexe 50,0 pont alá került, amivel a termelt mennyiség csökkenését jelzi az előző hónappal összevetve.

A MOSTANINÁL 1995 ÓTA SOHA NEM VOLT ALACSONYABB AZ INDEX ÉRTÉKE MÁRCIUSBAN.

https://index.hu/gazdasag/2020/04/01/elkepeszto_zuhanast_produkalt_a_magyar_gazdasag_allapotat_mutato_fontos_meroszam/