-nyilatkozott Burry a Bloombergnek.
Szerinte ugyanis ezekre a lezárásokra és korlátozásokra nincs szükség ahhoz, hogy kordában lehessen tartani a koronavírust, cserébe viszont aránytalanul súlyosan sújtja az alacsony jövedelmű családokat és kisebbségeket.
ÚGY VÉLI, HA A KORONAVÍRUS-TESZTEKET MINDENHOL ÉS MINDEN ESETNÉL ALKALMAZNÁK, A HALÁLOZÁSI ARÁNY KEVESEBB LENNE MINT 0,2%. EZ PEDIG NEM JOGOSÍTJA FEL A KORMÁNYOKAT ILYEN DÖNTÉSEK MEGHOZATALÁRA, SZÉTROMBOLVA A FENNMARADÓ 99,8% ÉLETÉT, MUNKÁJÁT ÉS A VÁLLALKOZÁSOKAT.
Burry, aki egyébként maga is rendelkezik orvosi diplomával, azt mondja, a koronavírust olyan józan eszű intézkedésekkel is meg lehetne fékezni, mint a gyakori kézmosás és a szélesebb körű tesztelés, mindezt anélkül, hogy mindenkit arra kellene késztetni, maradjon otthon. Kitért arra is, hogy szélesebb körben kellene alkalmazni a klorokint és a hidroxi-klorokint a betegek gyógyításában.
A befektetéseiről nem sokat beszélt a Bloombergnek, de annyit elárult, hogy kifizetődőek voltak azok a pozíciók, amelyeket a tőzsdeindexekkel szemben vett fel. Szerinte a koronavírus a passzív befektetések iránti őrült keresletet is megállítja, amely jelenséget korábban azon jelzálogfedezetű értékpapírok vásárlásához hasonlított, amely végül a 2008-as hitelbuborékhoz vezetett.