… az üzleti show sajtótájékoztatója viszont ma már online volt. A műsor szakmai partnere a Forbes Magyarország.

Az eredetileg japán televíziós formátumot ma már több mint 40 országban vetítik, az üzleti showműsor lényege, hogy valódi befektetők előtt kell ötleteikkel házalniuk a befektetésre hajtó üzletembereknek, feltalálóknak, ötletembereknek.

A tét nagy, a befektetők a saját pénzüket kockáztatják, a műsorban tényleg születnek üzleti megállapodások: ha érdekli őket az ötlet, mehet az alkudozás, mekkora üzletrészért cserébe mennyi pénzt kap valaki az ötlete megvalósítására, továbbfejlesztésére. A műsorban a befektetőket cápáknak hívják, innen a műsor címe.

A 2019-es év egyik legnagyobb sikere volt a műsor első évada, értékelt Kolosi Péter, az RTL Magyarország programigazgatója. Nemcsak a saját műsorsávjában teljesített a legjobban tavaly, de láthatóan megmozgatta a feltaláló-üzletembereket is, idén ugyanis kétszer annyian jelentkeztek ötletükkel a műsorba, mint tavaly.

Az első évadban több száz cégből választották ki azt a 35-öt, ami végül műsorba került. Varró Szabolcs, azt RTL kreatív producere szerint az „üzleti showműsor” létjogosultsága nem kérdés ezek után, az üzletre fogékonyabb közeg mellett a könnyedebb tartalmakat fogyasztók is megtalálták számításukat a formátumban. A pénzre hajtók önmagukban is érdekes történetek, nemcsak üzleti szempontból. Ugyanakkor

izgalmas volt látni azt is, hogyan reagálnak a cápák egy-egy ötletre, tényleg nem mondhatni, hogy visszafogták volna magukat.

Tavaly 300 millió forintnyi befektetési döntés született a felvételek alatt – mondta el Máté Krisztina, a műsor producere.