Azért van erre szüksége, mert a koronavírus okozta gazdasági hatások miatt átmeneti fizetési nehézséggel küzd, a partnereknek tartozik, a gazdasági helyzetét tekintve viszont úgy érzik, hogy reális esélye van annak, hogy gazdálkodását rendbe tudja hozni, és képes lesz sikeresen tovább működni.

A Bónusz Brigád célja, hogy a hitelezőivel egyezséget tudjon kötni, elkerülje a fizetésképtelenséget, és a vásárlói számára újra tudjon utazásokatat és szolgáltatásokat kínálni. A Bónusz Brigád működését ugyanakkor ebben az átmeneti időszakban sem függeszti fel, az oldal változatlanul elérhető lesz.

A Bónusz Brigád a közösségi vásárlás első magyar képviselőjeként lett ismert. A koronavírus-járvány azon rendkívüli helyzetet teremtett a világban és Magyarországon is. Az utazási- és egyéb szolgáltató szektorok bedőlése a Bónusz Brigádot is nehéz helyzetbe hozta.

Április első napjaiban csaknem 100 partnerétől kért türelmet a számlák kifizetésével kapcsolatban. Közleményük szerint „a felháborodott partnerek közül néhányan a médiához fordultak” ez pedig a Bónusz Brigád szerint „pánikhangulatot eredményezett, amelyben mind a vásárlók, mind a partnerek megrohamozták a céget a bónuszuk visszaváltását, vagy az anyagi követeléseik azonnali kiegyenlítését követelve.”

A vendéglátás és a turizmus beszakadása nehéz helyzetbe hozta őket.

Ezért a tulajdonosok úgy döntöttek, csődvédelmet kérnek, és a járvány okozta válsághelyzet alatt is folytatják a tevékenységüket, bíznak benne, hogy a partnereik felé fennálló tartozásaikat ki tudják egyenlíteni. A csődeljárás célja, hogy az adós cég a hitelezőivel egyezséget kötve elkerülje fizetésképtelenségét, és tovább tudjon működni.

A vásárlók számára fontos információ, hogy a járvány ideje alatt a bónuszok java része nem beváltható, hiszen a szolgáltatók nagy része bezárt. Ezért a bónuszok lejáratát meghosszabbították, azok későbbi időpontban lesznek beválthatók, illetve egyenleg formájában jóváírva.