Valószínűleg mindenki tudna egy történetet mesélni arról, hogy mit okozott a kormány azon intézkedése, hogy 36 ezer kórházi ágyat kiürítettek az országban a koronavírus-járványra hivatkozva. Sokan kerültek nehéz, hacsak nem lehetetlen helyzetbe.

Magyar György véleménye szerint ugyan különleges jogrend és van veszélyhelyzet, de sem az alaptörvény, sem az egészségügyi törvény nincs felfüggesztve. Ebből viszont származnak jogok és kötelezettségek, ezek pedig az összes egészségügyi szolgáltatót kötik. Ezt azt jelenti, hogy

EL KELL LÁTNI A BETEGEKET, MERT A BETEGEKNEK AZ ELLÁTÁSHOZ JOGUK VAN, AZ ORVOSOKNAK PEDIG KÖTELEZETTSÉGÜK ERRE.

Ezek alapján pedig, ha valakit nem látnak el -akármilyen utasításra is- akinek erre szüksége van, az károkozás, ezért pedig perelni lehet. Véleménye szerint nemcsak polgárjogi perek indulhatnak a kártérítésért, hanem akár felmerülhet a büntetőjogi felelősség kérdése is, a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés címén.

Az biztos, ha valaki beperelné az államot és sikerrel járna, az egy olyan lavinát indíthatna el, ami bebizonyítaná, hogy egy kormány sem tehet meg kénye-kedve szerint mindent az emberekkel.