Négy repülőgépe van , és már tervezi a bővítést Király Károly, a miskolci székhelyű Kaisair Craft tulajdonosa. Sétarepülést szerveznek, pilótákat képeznek a miskolci repülőtéren. Megtudjuk, hamarosan új repülőteret építenek beruházásukban, a komplexumnak, ahol a pilótaképzés mellett többek között kisrepülőket is gyártanak a tervek szerint, Mi-Craft Légiipari Centrum lesz a neve.
A beruházó hangsúlyozza, jelenleg a miskolci repülőtéren működnek. Projektjükkel viszont megoldódik a miskolci repülőtér már egy ideje húzódó ügye, hiszen költözniük kell, ipari park épül a helyére.
Létfontosságú egy reptér
Király Károly hét éve kezdett repülni.
– A miskolci repülőtér szép helyen van, mintha kis mesebirodalom lenne, illetve lehetne. Komoly repülőtársadalom van itt, amelynek a java része már az én gépeimen repül. Már az előző városvezetéssel megkezdődtek a tárgyalások, Pfliegler Péter alpolgármester úr is ismerte a terveinket, az ő közbenjárására maradhatott még a repülőtér, amikor úgy volt, mennünk kell. Tudta, azon dolgozunk, hogy Miskolc infrastrukturális ellátottsága megmaradjon, mert létfontosságú, hogy egy város rendelkezzen légi megközelíthetőséggel. A következő repülőtér Nyíregyházán van, de az a pilótaképzés terén túlterhelt, így kelet felé Miskolc az utolsó alkalmas hely erre.
Az új repülőtér Sajópetri külterületén épül fel. Király Károly hangsúlyozza, a mostani repülőtérrel szemben az új helyszín közvetlen közelében nincs lakott terület, ugyanakkor az autópályához közel helyezkedik el. Magas épületek határolják majd, így a zaj nem jut el lakott területre. A tervezett repülőtértől 2,7-3 kilométerre van Sajópetri, de úgy 500-600 méteren határos Miskolccal is. Az üzletember szerint Veres Pál polgármester is támogatja az ügyet.
– Lassan négy éve kezdtem az előkészületeket, a beruházás pályázati pénzeken túl a terület árából, a Kaisair Craft repülősiskola jogosításaiból, gépeivel, cég- és területértékkel, illetve külföldi befektetők forrásaiból áll össze. Külföldről érkeznének tanulni a diákok, nagy az érdeklődés világszerte az egyetemi szintű pilótaképzés iránt – mondja Király Károly. Megtudjuk még: több oktatópilótájuknak van nemzetközi, magas szintű minősítése, ez biztosítja a szakmai hátteret. A pilótaképző szervezet engedélyét már tavaly megkapták, a napokban pedig megszerezték a repülőgép-javító szerelőbázis engedélyt, így a repülőgépszerelő-képzést is el tudnák kezdeni. Király Károly megjegyzi, a Lufthansa Technik vállalat is kereste őket együttműködés céljából. 6 vagy 12 szerelőállás, 6 darab eszterga és marógép, 3-4 hegesztőgép, valamint megfelelő helyiségek szükségesek a képzéshez. Ez egyébként olcsóbb lenne, mint például Svájcban, vonzó célpont lehetnének a szerényebb pénztárcájú keleti, távol-keleti magánszemélyeknek, légitársaságoknak.
https://boon.hu/kozelet/helyi-kozelet/repuloter-epul-osszel-sajopetrinel-4340237/