Frakciót alakított két alpolgármester és két képviselő, amely aztán a fideszesekkel együtt szavazva megnyirbálta a momentumos polgármester jogköreit a 444.hu beszámolója szerint.
A lap úgy fogalmazott, hogy már a napirend elfogadásánál is káromkodásig menő vita alakult ki a gödi önkormányzat hétfői ülésén, ahol az ellenzéki összefogásból kiváló képviselők a Fidesszel együtt szavazták le a polgármestert több ügyben.
Gödön az őszi önkormányzati választásokon az ellenzék a 12 fős testületben nyolc helyett szerzett meg, ám hétfőn két alpolgármester, az LMP-s Fülöp Zoltán és a DK-s Lőrincz László, valamint egy másik DK-s és egy jobbikos képviselő bejelentette, hogy frakciót alakít Göd Fejlődéséért néven. Így az addigi kényelmes ellenzéki többség elolvadt, a momentumos polgármesterék, Balogh Csabáék négyen maradtak.
A 444.hu cikke szerint az új frakció tagjai ezután a fideszes képviselők támogatásával szinte mindenben leszavazták a városvezetőt.
Balogh az ülésen le akarta váltani a két alpolgármestert arra hivatkozva, hogy „a feladataikat nem tudják megfelelően ellátni”. Fülöp szerinte hanyagul végezte el a korábbi, fideszes vezetés által kötött szerződések átvilágítását, és nem haladt a Samsung-gyár köré kiépítendő mérőállomások beszerzésével sem. Lőrinczről pedig többek között azt írta a polgármester, hogy „a valódi teljesítés ellenőrzése nélkül fogadott el és írt alá teljesítésigazolást, a nem szerződésszerű teljesítés orvoslását pedig felkérésre sem hajtotta végre”. Balogh a lap szerint fegyelmi eljárást is indított volna a helyettesei ellen, az új többség azonban napirendere sem vette ezket a pontokat.
Megszavazták ugyanakkor, hogy a polgármester ne tárgyalhasson a Samsunggal – erre a feladatra éppen Fülöpöt jelölték ki helyette –, felmondták az együttműködést a város közbeszerzési tanácsadójával, és 16 millióról 200 ezer forintra csökkentették azt az összeghatárt, amiről Balogh saját hatáskörben dönthet.
Balogh a 444.hu-nak azt nyilatkozta: a konfliktus mögött az állhat, hogy a kormánynak és a Samsungnak nem tetszett, hogy az önkormányzat nagyobb átláthatóságot követelt a terjeszkedő gyártól. Szerződési keretének lecsökkentéséről azt mondta: ezzel azt kockáztatják, hogy működésképtelenné váljon az önkormányzat, mert így különféle operatív munkákat sem rendelhet meg, mostantól mindenről testületi döntés kell.
A lapnak Fülöp Zoltán alpolgármester arról beszélt, hogy a Fidesszel nem kötöttel életre szóló szövetséget, velük is csak „ügyek mentén” működnek együtt. Szerinte a konfliktust az okozta, hogy a polgármesternek egészen más az elképzelése a város irányításáról, és úgy érezték, Balogh nem működik együtt a koalíció minden tagjával, csak a momentumosokkal.
Fülöp leginkább azt sérelmezte a cikk szerint, hogy a polgármester a járványhelyzet alatt egy személyben hozott döntéseket, leváltotta például a helyi közszolgáltató cég éléről a DK egyik emberét, Tóth Ágnest, akit a hétfői visszahelyeztek a pozícióba.