Aki válaszol: Dózsa Csaba egészségügyi közgazdász, a Miskolci Egyetem docense. Ki kerülhet bajba a megszigorított tb miatt

XM8ktkpTURBXy9iM2I3NmM2ZDk4ZTgxOTc2MzEyNDAyN2M3M2I1Mzk3Ny5qcGeSlQMADsyWVJUCzQOlAMLD

Július 1-jével lépett hatályba a társadalombiztosítás szigorításáról szóló törvény, amellyel kizárhatják az egészségügyi ellátásból a járulékot nem fizetőket. Dózsa Csaba egészségügyi közgazdász, a Miskolci Egyetem docense válaszol néhány felmerülő kérdésre.

Mikor kerülhetnek bajba először a potyautasok?

– Ősszel vagy jövő év elején számítunk arra, hogy lesznek, akiknek teljes áron kell megvásárolniuk a gyógyszert vagy számlát ír az orvos, mert pirosan villog a tajkártya.

 

Sokan kritizálták a törvényt, mert az félmillió embert veszélyeztet, olyanokat is, akiknek például nincs bejelentett lakcímük.

– Nagyon sokan bliccelik el az egészségügyi biztosítást. Az autók kötelező biztosítása evidencia, az egészségügyről viszont sokan gondolják, hogy az jár. Nem így van.

Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy enyhítéseket fogadtak el. Mégis túlzás volt akkor az eredeti törvény?

– Kevés volt a 3 hónapos türelmi idő. Ha valaki elveszti a munkáját vagy kikerül az egyetemről, de nem akar munkanélküliként regisztrálni amíg állást keres, annak túl hamar eltelik a 3 hónap. Jobb minél előbb szerződni a biztosítóval, havi 7710 forint az egészségügyi szolgáltatási járulék. A külföldi diákok sem kezdhetik meg a tanulmányaikat a Miskolci Egyetemen, amíg nincs biztosításuk.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű