Ezer szál köti Orbánhoz és Mészároshoz a borsodi időközin induló Fidesz-jelöltet

A miniszterelnöknek és barátjának, Mészáros Lőrincnek is fontos, hogy a borsodi választókerületben esedékes – a kétharmadról is döntő – időközi választás után is a Koncz családnál, egészen pontosan a „provokátorfigyelésről” elhíresült Koncz Zsófiánál maradjon a parlamenti mandátum.

A Mészáros-birodalom két legfontosabb cégének egyikét, a Talentis Groupot négy ember képviselheti: a felcsúti milliárdos három gyermeke, valamint Konczné Kondás Tünde. Bizalmi állásról van szó, ez nem kétséges. Konczné már nemcsak igazgatósági és felügyelőbizottsági tagságokat tudhat magáénak a Mészáros-csoportban, hanem annak a Talentis Groupnak a vezérigazgatója is, amelynek két tulajdonosa a ma már válófélben lévő Mészáros Lőrinc és Mészárosné Kelemen Beatrix.

Júniusban Konczné volt az, aki a cég közgyűlésén megszámlálta a szavazatokat, amelyekkel eredménytartalékba helyezték a 2019-ben besöpört 10,5 milliárd forint profitot. Amellett, hogy a Talentis nevén van a 2Rule sportmárka gyártójától kezdve a Csányiéktól megvásárolt golfklubon keresztül a zalaegerszegi építőipari vállalatig, a ZÁÉV-ig számtalan vagyontárgy, a cégnek 6,7 százalékos részesedése van a birodalom másik központjában, a tőzsdén jegyzett Opus Globalban is. Vagyis

Konczné gyakorlatilag mindenre rálát, ami Mészároséknál történik.

A HVG két évvel ezelőtt már feltette a kérdést, hogy ki az a Konczné Kondás Tünde, ám miközben a személye továbbra sem került reflektorfénybe, szerepe még fontosabb lett a felcsúti milliárdos vállalatánál.

Orbán Viktor a Koncz család lekötelezettje – ez a rövid válasz a Konczné múltját firtató kérdésre. Konczné férje volt ugyanis Koncz Ferenc, a Fidesz országgyűlési képviselője, aki júliusban egy motorbalesetben hunyt el, és az ő lányuk Koncz Zsófia, aki most a kormánypártok jelöltje a megüresedett képviselői helyre. Koncz Ferenc pedig még a kétezres évek elején segített elsimítani azt a tokaj-hegyaljai cégügyet, amelyben kis híján ráégett a korrupció vádja a kormányfőre. Orbán ugyanis a felesége, Lévai Anikó nevén lévő vállalat ügyében azt mondta, hogy „ne nyerjünk annyit, amennyit kértünk, ne mi kapjuk a legtöbbet!”, és ezzel gyakorlatilag egyértelművé tette, hogy befolyásuk van a szőlőtermelőknek kiírt pályázatokra.

Orbánék már akkoriban is igénybe vettek „söprögetőket”, akik segítettek az üzlet nyélbe ütésében. Többek között a bortermelők körében jól ismert „ügyes ember”, Toldi Miklós szolgálataira hagyatkoztak, márpedig Toldi cégének ügyvezetője éppen Koncz Ferenc volt. Amikor pedig 2005-ben az Élet és Irodalom birtokába kerültek a cégiratok, az Országgyűlésben még vizsgálóbizottságot is felállítottak „az Orbán család állami forrásból történő gazdagodásának” feltárására, és a testületben az ősfideszes és tősgyökeres szerencsi politikus, Koncz Ferenc is helyet kapott.https://hvg.hu/360/202037__meszaros_es_akoncz_csalad__idokozi_valasztas__voldemort__hozamra_viszem#utm_source=hvg_daily&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2020_09_10&type-id=HvgDaily&user-id=C537252B#utm_content=top