Hol van már a 2×2 sávos északi gyorsforgalmi városelkerülő autóút diósgyőrből a 26-os úthoz? Ha az y híddal évekig tökölnek, akkor inkább felejtsük el, hogy valaha be lehet jutni 25 perc alatt diósgyőrből a városba. A kibaszott gyökérféreg MVK meg járatja a csuklós buszait üresen, mintha szándékosan blokkolnák a forgalmat. Ennyi pénzből minden lakosnak vehetnénk egy suzukit havi 20 liter benzinnel. |
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Mégis robot vagyok! 🙂
Te idióta barom!
Ha átszállnál a buszra, máris javulna a kihasználtság, és a te fostalicskát se fogná a busz elől a helyet.
Nyugi! Az F.Nagy biciklivel fogok közlekedni a Veres zöldfolyosósán. A termelt áramot meg este hazaviszem.
Bár szél hajtja, nem turbina alapú eszközről van szó.
A generátor ezzel szemben a statikus elektromosságot termelő mechanizmushoz hasonlóan, úgynevezett triboelektromos hatáson keresztül gyűjti be az energiát. E jelenség lényege, hogy az anyag annak köszönhetően tesz szert elektromos töltésre, hogy egy másik anyagtól elválik. Jelen esetben egy csőben két plasztik szalag tölti be az aktív komponensek szerepét. Amikor a levegő a csövön áthalad, a szalagok ide-oda-, s mint ilyenek olykor egymáshoz csapódnak. Az áramot akkor ragadják és raktározzák el, amikor érintkezésbe lépnek:
” a nanogenerátor már 5,8 kilométer per órás szélben is működőképes. Karra csatlakoztatva, állítólag már pusztán gyaloglással is rá lehet venni a villamos-energia termelésre. Ezzel együtt a szerkezet számára az optimális szélsebesség 14,3 és 28,8 kilométer per óra között mozog. Ez azt jelenti, hogy például inkább biciklizés közben lehet maximálisan kihasználni a benne rejlő lehetőségeket…..Bár szél hajtja, nem turbina alapú eszközről van szó.A generátor ezzel szemben a statikus elektromosságot termelő mechanizmushoz hasonlóan, úgynevezett triboelektromos hatáson keresztül gyűjti be az energiát. E jelenség lényege, hogy az anyag annak köszönhetően tesz szert elektromos töltésre, hogy egy másik anyagtól elválik. Jelen esetben egy csőben két plasztik szalag tölti be az aktív komponensek szerepét. Amikor a levegő a csövön áthalad, a szalagok ide-oda-, s mint ilyenek olykor egymáshoz csapódnak. Az áramot akkor ragadják és raktározzák el, amikor érintkezésbe lépnek”