EZ EGY NAGYON MAGAS SZÁM AZOKHOZ AZ ADATOKHOZ KÉPEST, AMELYEKET EDDIG KÖZÖLTÜNK. EDDIG A LEGROSSZABB ESETBEN IS TÍZ KÖRÜLI ELHUNYTRÓL BESZÉLTÜNK. GONDOLJUNK ABBA BELE, HOGY HÁNY CSALÁDTAG, HÁNY BARÁT, HÁNY ÉRINTETT SZEMÉLY VAN A KÖRNYEZETÜKBEN, AKIK NEM TUDJÁK ŐKET PÓTOLNI. EZÉRT KÉREM FOLYTON, HOGY VIGYÁZZUNK EGYMÁSRA!
– mondta Müller Cecília, hozzátéve, ebben a járványügyi szakaszban nincs olyan, akinek ne lenne dolga, feladata, hogy magára és a másikra vigyázzon, hiszen ma már nem tudjuk megmondani, hogy ki fertőz, és ki nem. Nagyon ébernek, és szabálykövetőnek kell maradnunk – fogalmazott.
Mi történik azzal, aki betegnek érzi magát?
Sok kérdés érkezik hozzánk, és szeretném azt a félelmet eloszlatni, hogy amikor valaki belázasodik, akkor pánikba kell esni – mondta a tisztifőorvos. Kérte, hogy senki ne essen pánikba, inkább mindenki pontosan kövesse a szabályokat. Kérte, ha bárki bármilyen tünetet észlel magán, hívja fel a háziorvosát, konzultáljon a tüneteiről. Mérje meg otthon a testhőmérsékletét, hiszen az orvosnak ez lesz az első kérdése, hogy lázas-e a telefonáló. Ha szükséges, a háziorvos elrendeli PCR-teszt elvégzését az Országos Mentőszolgálattól. A tisztifőorvos kiemelte, hogy a mintavételi időpont előtt 2-3 órával ne fogyasszanak semmit, vizet se, erre azért van szükség, mert egy
KIS PÁLCÁVAL MEGTÖRLIK BELÜLRŐL A GARATOT A MINTAVÉTEL SORÁN
– részletezte a vizsgálatot Müller Cecília, hozzátéve, hogy akkor se essen kétségbe senki, ha pozitív a minta: enyhe tünetek esetén házi karanténban gyógyulhat, ezt jelezve természetesen a munkaadójának is. Arról, hogy mikortól kell a koronavírus-gyanús, vagy koronavírus-fertőzött betegnek karanténba vonulnia, minden esetben határozatot küldenek.
Müller Cecília visszatért a koronavírus-járvány napi meghalt áldozataira, ezzel kapcsolatban elmondta: minden betegnél fellelhető volt szív-, és érrendszeri megbetegedés, daganatos megbetegedés, vagy valamilyen anyagcsere megbetegedés.
MINT FOGALMAZOTT, AZ ÉLETKOR NEM GARANCIA SEMMIRE, MA ME