Orbán Viktor módosítás nélkül elfogadta a MOK által összeállított bértáblát.
A REZIDENSEK MUNKAIDŐTŐL FÜGGŐEN 7-800 EZER FORINTOS ALAPBÉRT KAPNAK, ÉS AZ IDŐSEBB KOLLÉGÁK KÉTMILLIÓ FORINT FELETT IS KERESHETNEK.
Egyelőre ebben egyeztek meg, arra pedig, hogy ez milyen ütemezésben történhet meg, a miniszterelnök az „orrnehéz” szót használta. Január 1-től érdemi emelésre van szükség, vagyis az orvosoknak az ígért bér 60-70 százalékát már meg kell kapniuk, és egy év múltán érhetik el az ígért maximumot.
Akinek a jövedelme közfinanszírozásból származik, annak praxistól függetlenül meg kell kapnia ezt a pénzt. Ennek az egyik esélye, ha a jogállásokat egységesítik,
A SZAKDOLGOZÓKRÓL AZONBAN NEM VOLT SZÓ.
Az önként vállalt munkáról sem tárgyaltak a miniszterelnökkel.
Nemcsak az orvost büntetik majd
Ami a hálapénzt illeti, a jelenség felszámolása – mondta Kincses Gyula – a béremelés előfeltétele, de a béremelés önmagában nem megoldás a hálapénz ellen.
A hálapénz miatt vesztegetésért fogják büntetni azokat, akik adják, és megbüntetik azokat az orvosokat is, akik elfogadják. Az ajándékozást nem szankcionálják, de lesz felső határ, hogy egy orvos mit fogadhat el és mit nem. Abban egyelőre nincs megegyezés, hogy mikor lehet ezt elrendelni, tehát a béremelések kezdetén vagy akkor, ha már a végére ért a folyamat.
hiába a béremelés! Ettől még több orvos nem lesz mert a ” libernyák ” országokban, vagy a magánklinikákon még annál is jobban fizetnek és a munkakörülmények összehasonlíthatatlanul jobbak. A másik meg, amilyen szar az egészségügyi rendszer ha be akarsz kerülni egy kezelésre műtétre fizetsz mint a katonatiszt ha nem akarsz megdögleni!
Há’mer’ elbújtak a kórházi széfek mögé, aztán meg…jól dolgoztak az eftásak
Minden harmadik orvostanhallgató „eltűnik” a diplomaosztó után
„2011. január. 05.
Minden harmadik, a pécsi orvosi karon végzett diák külföldön lesz orvos, ez az állapot azonban nem tartható fenn – írta szerdai számában az Új Dunántúli Napló.
Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának (PTE ÁOK) dékánja a lapnak elmondta: jelenleg nagyjából a diákjaik harminc-negyven százaléka „tűnik el” a diplomaosztó után.”