Egyre több és egyre fiatalabb gyerek tűnik fel a hétvégi miskolci éjszakai életben. Mihez kezdjünk ezzel a jelenséggel?
A jelenség mögötti okok nagyon összetettek lehetnek. Ha a 18 év alatti korosztályt értjük a fiatalabb gyermek alatt, akkor ez a tendencia sajnos valóban jelen van. Óvatosan bánnék az általánosítással, mert teljesen különböző okok húzódhatnak meg e mögött. Ha egy fiatal a megbeszélt időpontra hazamegy, nem fogyaszt alkoholt, vigyáz magára, az idejét a kortárs csoporttal tölti, nem rendszeresen marad ki esténként, akkor ez a fejlődés természetes velejárója lehet. Azonban a későig a városban bulizás a fiatalabb gyermekeknél mindenképp veszélyforrás. Ilyenkor biztos, hogy a szülői felügyelet, a határok kijelölése és betartása mint probléma megjelenik, továbbá az a törekvés, hogy nagyon hamar felnőtté szeretnének válni a 12-13 éves gyermekek is.
Miért lehet, hogy az új generáció éjszakai színre lépése riadalmat keltő jelenség a közbeszédben?
Természetes, hogy féltjük a fiatalokat. Ők a serdülőkor küszöbén-közepén, tele mindenféle küzdelemmel, önértékelési problémával, megfelelési kényszerrel, vagánysággal, még nem rendelkeznek a kellő megküzdési kompetenciakészlettel. Azért féltjük őket, mert a megküzdést, a kitartást és a felnőtt élethez szükséges képességeket valószínűleg nem a péntek-szombat éjszakákból tudják megtanulni. Hangsúlyozom, hogy a rugalmasság, a felelősségtudat és a barátokkal való tartalmas időtöltés is hozzá tartozik egy-egy kikapcsolódáshoz.
Szabad-e egyáltalán ennek a korosztálynak benne lennie pénteken-szombaton az éjszakában?
Pszichológusként tudok erre válaszolni: 18 év alatt a szülő felelőssége elengedni a gyermekét. És a szülőknek pontosan tisztában kell lenniük ennek a korosztálynak a fejlődési feladataival: a hivatásválasztás, a párkapcsolati érettség kialakítása, és a szülőkről való leválás elindítása mind-mind számos konfliktus forrása lehet.
Az éjszakai életben való jelenlét a korai leválás jele, amihez nem kapcsolódik még megfelelő eszköztár ahhoz, hogy meg tudják védeni magukat
a deviáns viselkedésformáktól.https://boon.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-felelossegtudat-a-kotelesseg-es-a-kikapcsolodas-egyensulya-a-fontos-4601668/
Fotó: Figyelem a kép nem Miskolcon készült
Palibábról azt hittem volna, előző munkahelyét tekintve,hogy ha valami érdekli, akkor az az ifjúságvédelem.
Palibáb azt ígérte konkrét kérdésre, persze még a fogsorkirakós kampányidőszakban, hogy a belváros rendbetétele napirenden lesz, ha hatalomra kerül.
Ehhez képest a ,,bulinegy létrehozása” szókapcsolat is megjelent az ominózus ollózott szavazásra bocsátott programban. Szopkó Tibi pizza király, önkormányzati képviselő kezét (is) érzni a dologban.
Íme:
,,A fentieknek megfelelően éppen ezért elsődleges feladat a kulturális alapú városfejlesztés
eredményes gyakorlatának helyreállítása, együttműködő intézmények, átlátható kultúra
finanszírozás és tervezés. Feltétlenül szükséges a hagyományos kulturális terek fejlesztése és
számuk bővítése különös tekintettel az ellátatlan területekre. Kiemelt Miskolc belváros
kulturális negyed és a történelmi Avas fejlesztése, a borkultúra, a történelmi pincesorok
fejlesztése, a kulturális szokások változásának megfelelően
bulinegyed létrehozása (BUMM!! Lesz itt kultúra vagy több tonna is!)
a belvárosban, valamint új kulturális tér létrehozása Népkert központtal. (értsd: FUXos Barkóczi Pista környékén pottyan majd valami zsiros.)”
Szopkó Tibi süketelését itt lehet olvasni, Szunyogh Lacitól megtudjuk, hogy a Szinva terasz helyi védelem alatt áll. Szép. Ahhoz képest jó állapotban van. Nem csak a hugyszagra, de a törött burkolatra lépcsőkre is gondolok.
https://www.minap.hu/cikk/milyennek-szeretnenk-belvarost-5-10-ev-mulva
Van Rendőrség, az ő feladatuk hol van ?
Szerencsétlen , ellehetetlenített rendőrök már oly kevesen vannak ( csábító az „életpálya-modell”),hogy a bűnüldözési és jelenléti feladataikat is alig tudják ellátni, nincs idő rendszeres vendéglátóhelyi ellenőrzésekre még hétvégén sem.
Kéne már agy „R”-csoport . . .