Váradi szerint természetesen a Wizz Air sem immunis a kialakult helyzetre, ráadásul az egész légiipar kiszolgáltatott helyzetben van, hiszen nem a fogyasztók fordulnak el tőlük, az utazási kedvet a kormányzati, hatósági döntések, szigorítások, lazítások befolyásolják a leginkább. Azt ugyanakkor továbbra is tartja: számították rá, hogy következik egy válság, és erre fel is készültek. A közgazdász végzettségű Váradi ezt nem bonyolította túl: a gazdaság ciklikusan fejlődik, fentek és lentek követik egymást.
„Arra lehetett számítani a 2008-2009-es válság után, hogy nyolc-tíz év távlatában valami fog majd történni, azt persze nem tudhattuk, hogy ezt Covidnak fogják majd hívni.
Azt tudtuk, hogy valamilyen jelentős korrekciónak történnie kell.
A válságnak masszív, káros hatásai vannak, de ezek rövid távúak. Ugyanakkor hosszú távon jelentős, strukturális hatásai vannak: szortírozza a győzteseket a vesztesektől. Mi erre készültünk.”
Váradi szerint azzal, hogy pénzt gyűjtöttek (a Wizz különösen nagy cash állományon ül) és folyamatosan faragták a költségeiket, tudatosan készültek a rossz időkre. Ez szerinte azért is volt fontos, mert ilyen helyzetekben tudják magukat megkülönböztetni másoktól. „Jó időben mindenki jól néz ki, ilyenkor derül ki, valójában ki milyen.”
Az Economist nemrég arról írt: 1,5 milliárd euró tartaléka van a cégnek. A Wizz-vezér szerint, ha ma leállna a világ, a fapados légitársaság még két évig bírná likviditással, miközben az iparágban a legtöbben, akik még talpon vannak, hónapokig húznák ki csak („egyik napról a másikra élnek”).https://forbes.hu/uzlet/varadi-wizz-vezer-a-vilag-atlendult-a-kapitalizmus-legjobb-erajan/