Én nyilatkoztam, hogy nem adom a MANYUP pénzem. Azóta meg is duplázták a Horizontnál. Ennyi. Mindenkinek nyilatkozni kellett volna nem pedig birka módon viselkedni és bevenni a maszlagot, hogy “nem lesz akkor nyugdíj meg la la la blabla.” Kaptam is egy aláírt levelet Matolcsi eftárstól (igen MSZMP-s volt) hogy most jól ráb@sztam mert nem lesz nyugdíjjam. Egy év múlva meg kaptam egy másikat azt már nem ő hanem egy oszt vez írta, hogy valami EU döntés értelmében mégis lesz nyugdíj emelett maradt minden a régiben ahogy megkötöttem a MANYUP szerződést. Van még 20 évem nyugdíjig ha megérem, ha meghalok az egész pénzt öröklik a gyerekek.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Minek hazudsz? Orbán elment az EU-ba, tett javaslatot.
„Ha a magánnyugdíjpénztárakat a statisztika az államháztartás részeként tartaná nyilván, a kép kedvezőbb lenne. Ekkor csökkentené az államadósságot a pénztárak által megvásárolt és tartott állampapír, illetve a költségvetési hiányt az adott évben vásárolt. !!!!! Az érintett országok azzal a kéréssel fordultak az Európai Bizottsághoz, hogy engedélyezze a túlzottdeficit-eljárás és a befektetők, hitelminősítők szempontjából is kulcsfontosságú definíciók módosítását, a visszhang azonban nem volt pozitív. A módosítás engedélyezése Magyarország számára volt a legégetőbb, mivel az érintett országok között hazánk államadóssága a legmagasabb, s az EU-ba lépésünk óta túlzottdeficit-eljárás alatt állunk. Ekkor szánta rá magát a magyar kormány, hogy megszünteti a pénztárakat. (Megjegyzem: ha a módosításhoz hozzájárulnak, az állam a pénztárak szabályozását valószínűleg úgy módosította volna, hogy minél nagyobb arányban tartsanak állampapírt, ami a későbbi hozamokra gyakorolt volna kedvezőtlen hatást.)”
A fideszes verziót olvashatták, hölgyeim és uraim!
Tévedsz! Bajnai embere.
Vagy, nem öröklik, a pénztár csődje miatt.
VAGY kétszer fizetsz
„A felosztó-kirovó rendszerből a tőkefedezetire való áttérés azt jelenti, hogy az a generáció, amelyik az áttérést végrehajtja, kétszer fizet. Tőkét gyűjt saját jövőbeli nyugdíjára, s közben eltartja a már nyugdíjas korosztályt. Ezt a szabályt kétféleképpen lehet megkerülni: vagy megvonják a nyugdíjakat, vagy a nyugdíjasok eltartására az állam hiteleket vesz fel.”
Ja. Így: ” az IMF és az EU adott hitelt 4-5%-ra, annak egy részét betáraztuk az MNB-be, az pedig beteszi az EKB-ba 0.25%-ra. Tehát tonképpen nem is adtak semmi, mégis fizetünk rá kamatot. Ez majdnem olyan, mint amikor a cigány TV-t vesz Kohntól.”