A járvány új életre keltette a jogállami vitát és megfelelő eszközt adott az EU kezébe a külön utakon járó Magyarország és Lengyelország ellen. Így értékeli a helyzetet a Le Monde volt főszerkesztője.
Az elemzés, amelyhez Orbán Viktor és von der Leyen közös képe szolgál illusztrációként a legutóbbi EU-csúcsról, azt írja, hogy a négy közép-európai állam sorsa híven tükrözi az elmúlt évszázad történelmét: szakadásaival, szétválásaival, a fasizmussal, a sztálinizmussal, a háborúval, a 89-es forradalmakkal, az unió bővítésével, és a végén a Covid-19-cel. A szerző három muskétásként jellemzi a tömböt, hiszen 1992-ig Csehország és Szlovákia összetartozott. De közös volt bennük, hogy 1945 után pechjükre a szovjet birodalomhoz kerültek. Ám volt bátorságuk, hogy 34 évvel később kivívják szabadságukat.
Csakhogy Orbán éls Kaczynski miatt az utóbbi időben kevésbé dicsőséges a róluk alkotott kép. Olyan csoportként jelennek meg, amely ellenzi a nyílt Nyugat-Európa értékeit, 5 éve meg tudták akadályozni a menedékkérők elosztását. Ám ez az egység szétesni látszik a jogállam kapcsán. A kérdés megmérgezi az egész EU-t. Brüsszel nem sokat tudott elérni a magyar sajtó igen vitatott központi ellenőrzése, illetve a lengyel igazságügyi reform megváltoztatására. Megfelelő eszköz híján a szervezet feszültségek, fenyegetések és kompromisszumok között imbolygott, míg csak be nem ütött a vírus.
A gazdasági következmények elhárítására kidolgozott újjáépítési terv pedig a felszínre hozta a jogállam ügyét, mert ennyi pénzt nem lehet elosztani megfelelő feltételek kikötése nélkül. Az Európai Parlament a demokratikus normák védelmezőjeként fegyverhez jutott, hogy megtörje Budapest és Varsó ellenállását. A két ország persze hatalmi önkényt kiált és blokkolással fenyegetőzik. Szíjjártó Péter egy pozsonyi konferencián alig talált szavakat, hogy a lehető legkeményebben ítélje el ezt a fajta hozzáállást. Zsarolást emlegetett. Kaczynski pedig két napja csatlakozott hozzá.
De a két lázadó mind inkább szövetségesek nélkül marad. Sem Csehország, sem Szlovákia nem támogatja őket. https://hvg.hu/360/20201015_Le_Monde_A_magyarok_es_a_lengyelek_magukra_maradtak
Momentum álruhás ékverési kísérlet. A V4-ek nagyobb áruforgalmat bonyolítanak le Németországgal, mint Franciaország.
Mennyi is megy vissza az EU-ba? 90%? ??
Nehogymá’ csökkenjen.
„pechjükre a szovjet birodalomhoz kerültek”
Kerültek?????????? Csak úgy, minden taszítás nélkül? ?
Mi lett a Hitlernek behódolt Ausztriával? Ja.
„A lengyelek azt kapták jutalmul , amit mi kaptunk büntetésül”
Mennyi LMBTQ, abortusz,migráns kell az EU alamizsnához ?
„Minden hatalmat a szovjeteknek!”
Mindent hatalmat az NGO-knak!
Ócska bolsi trükk.
Aha!
„A mi kettőnk barátsága abból fakadt, hogy kolléganőm az 1980-as években budapesti tudósító volt, gyakran járt nálunk, a feleségemnek is cimborája. Nagy meglepetésre aztán hamarosan főszerkesztővé nevezték ki, a Le Monde históriájának mostanáig első és egyetlen főszerkesztőnője. Azért vált meg a poszttól, mert a férje diplomata, Párizs egyik vezető nagykövete, szakadatlanul járta és járja vele a világot, és mint nagy tapasztalatú külpolitikai újságíró, küldi haza máig is az elemzéseket. Remek analíziseket, olyan minőségben, amelyek a világlap közismert rangját adják.”
Csak az országot lehetett lerabolni a kollaboránsok segítségével feltételek kikötése nélkül „demokratikusan”!!!