Ezt írta róla a 168 óra 2016-ban.
Varga Zs. András utolsó a névsorban, de nem utolsó a sorban. A Pázmány jogi karának dékánja kezdettől az elnökséget ostromolja. Vágyait a kollektív rémület – és az LMP ellenállása – oltotta ki. A jezsuita alkatú bíró meghallgatásán, 2014-ben olyan programbeszédet tartott, amely tetszett a fideszes füleknek. Varga Zs. szerint „az alkotmányozás aktivista korszaka” az Alaptörvény elfogadásával véget ért. A bírónak tudomásul kell vennie, hogy „az Alaptörvényre esküszik fel, nem saját szakmai meggyőződésére”. Az alkotmány értelmezése sosem válhat korlátlanná. Magát az Alaptörvényt a Nemzeti Hitvallás szövegével megfejelve kell értelmezni. Sorvezetőként szolgál, tulajdonképpen nem más, mint az Alaptörvény preambuluma – állította a magalkotmány atyja. A magalkotmány koncepciójával ugyanis az alkotmány-előkészítés során Varga Zs. hozakodott elő. Lényege a rövid, masszív törzsszöveg, amit könnyen módosítható sarkalatos törvények koszorúja övez.
– A legrosszabbakat tudom mondani róla – fogalmaz egy volt alkotmánybíró. – Szörnyű alak, legalábbis addig az volt, amíg nem kapott elismerést a tudományos hierarchiában. Azóta szinte nyájas figura.
Az ügyészség jezsuitájaként Varga Zs. elképesztő pályát futott be. Egyetem után ügyészségi fogalmazóként kezdett. Nagy barátja, Polt Péter vitte magával az ombudsmani hivatalba. Amikor Györgyi Kálmánt a Fidesz megbuktatta, és Polt Péter legfőbb ügyész lett, Varga Zs. nagy ugrással egyből a helyettesévé lépett elő (2000–2006 és 2010–2013). Pedig az ügyészség hierarchikus szervezet, a ranglétrán akkor is illik végigmászni, ha új vezető érkezik. A hírek szerint Varga Zs. volt Polt mögött az ötletember, személyi és gyakorlati ügyekben is szabadon dönthetett. Máig kérdés, hogy 2013-ban miért távozott. Lehet, hogy Polt bebetonozása a legfőbb ügyészi székbe megértette vele: ez a karrierút lezárult előtte.
A Donáti utcában a napok csendesen telnek. A munka egyre kevesebb. A korábbi ezerötszáz üggyel szemben négy-ötszáz ítéletet kell hozni. A szavazati arányok kiforrottak. Egyre szilárdabb a nemzeti együttműködés.
A testület – amely negyedszázada a semmiből bukkant fel – mindenki meglepetésére húsz éven át kulcsszerepet játszott. Tulajdonképpen rendkívüli vívmány, hogy máig fennmaradhatott.https://168ora.hu/itthon/barati-birak-jobbra-dol-az-alkotmanybirosag-9131
Ha a magyar bírói karban nincs alkalmas (amit nem hiszek), akkor ez nagy szégyen a bírói karra. Ha a politika nem akar az alkalmas bírók közül választani, az nagy szégyene a politikának. De ennek a rezsimnek minden a pofájára fér szégyenérzet nélkül.
Bezzeg a Fletó rendszerének.
Ez aztán értelmes hozzászólás. Olyan vagy ,mint Móricka. Neki is mindenről az jut az eszébe. Neked meg Gyurcsány.
Gondoskodik róla. Ja és Klárát is imádom.
De annak a rezsimnek minden a pofájára fér szégyenérzet nélkül.?
E+rdélyi magyar
Ja, a 168 óra. ?? Akkor jól választottak