Aki egészségügyi pályára lépett, nem egy félkatonai rendszerbe készült, amibe belefér a vezényelhetőség – állítja az orvosszakszervezet alelnöke. Tóth Judit szerint komoly gond, hogy egyeztetés nélkül fogadtak el egy olyan szabályozást, ami több százezer egészségügyi dolgozó és több millió ember életét érinti. Ha nem változtat a kormány az álláspontján, akkor komoly ellátási problémák lehetnek, akár kórházak zárhatnak be – mondta el M. Kiss Csabának.https://hvg.hu/360/20201026_Toth_Judit_a_HVG_Teraszon#utm_source=hvg_daily&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2020_10_26&type-id=HvgDaily&user-id=C537252B#utm_content=top
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
„Gulyás Gergely az orvosok vezényelhetőségével kapcsolatos kérdésre válaszolva leszögezte: egy egészségügyi válsághelyzetben, járványügyi készültség idején a vezénylés indokolt és valószínűleg elkerülhetetlen, ugyanakkor békeidőben, normálisan működő egészségügy mellett ez egészen kivételes eszköz. Ez a szabály rendkívüli helyzetekre való, senki nem gondolkodik abban, hogy debreceni orvosokat a szombathelyi kórházba rendeljenek át – mondta a miniszter, aki szerint például egy sok sérülttel járó vonat- vagy buszbaleset lehet indoka ilyen lépésnek.”
Mivel az orvostársadalom az egyik legveszélyesebb réteg a kormányra nézve , ezért mindent elkövetnek a g.cik a korlátozásukra.Erről szól az egész, a Gulyás -féle blabla csak porhintés!
A kórházi széf volt a csodafegyver?
Hagyjuk már ezt a mellébeszélést! A patkány kormány arra törekedik, hogy mindenkit az ellenőrzése alá vonjon. Bolsi módszer!
Aham!
„És tart mindez 1952 óta, amikor Gerő Ernő javaslatára legalizálták a borítékolást.”
Nem volt időtök, mi?
Az egészségügy évtizedek óta nem működik normálisan, nem a saját hibájából, hanem az arcátlan alulfinanszírozottság miatt, kormányok pártállására való tekintet nélkül !
Az EÜ járulék meg a csillagos egekben . . .
Menj a sógorokhoz! Ott „Casco” van! Mi az neked, a napidíj!
„A pénztárak a biztosításból befolyt pénzekből és a kórházi alapba történő befizetésekből fedezik a velük szerződésben álló orvosokat, valamint a gyógyszertámogatást. A pénztárak veszteségesek.
A kórházi kezelés – beleértve a szükséges műtéteket – minden biztosítottnak ingyen jár. Az ellátásért azonban napidíjat számolnak fel: ez jelenleg 10,25 euró, amely szociális rászorultság (667 eurónál alacsonyabb havi jövedelem) esetén 8,11 euróra csökken. A nem olcsó, havi mintegy 200 euróba kerülő kiegészítő biztosítással rendelkezők helyett ezt az összeget a magánbiztosító fizeti. Emellett joguk van maximum kétágyas szobára, jobb minőségű étrendre. Választott orvosuk operálhatja őket bármely közkórházban is. A pluszköltség a magánbiztosítót terheli; hálapénz nincs. Ha a kiegészítő magánbiztosítással rendelkező kórházi tartózkodása idején nem veszi igénybe a neki járó kedvezményeket – mert elégedett a kapott háromágyas szobával és nem tart igényt különleges kosztra – napidíjat kap vissza. Az összeg a biztosítástól függően akár napi 60 euró is lehet. A kórház – a magánkórház is – az alapellátást a kötelező biztosítás terhére nyújtja, az egyéb költségeket a magánbiztosítónak számolja el. A gyakorlat az, hogy a kórházak ezeknél a betegeknél igyekeznek minél több és minél költségesebb vizsgálatot elrendelni, hiszen azt a magánbiztosító megtéríti. Ennek megfelelően a tapasztalat szerint még a hangnem is más az ilyen betegekkel – vagyis a jó működés árnyoldala egyfajta kétsebességes rendszer.
A finanszírozási rendszer csapdája A pénztárak legnagyobb gondja a kórházi és a gyógyszertámogatási költségek növekedése. A 8 millió osztrák 32,8 százaléka legalább évente egyszer „befekszik valamelyik kórházba”, ami évi 20 millió kórházi éjszakát jelent. „
Ja. Fizetek havonta vagy 7 és fél ezret. Ezt két MRI-vele évente elviszem. A gyerekeket, öregeket, a réti négereket, az ó- és az újmigránsokat vagy ha valami komolyabb bajom esne, azt fizeted Te.
A tanárokat is bármikor áthelyezthetik, benne van a törvényben, az orvosok nyeregben vannak, ezért lázítanak, lázonganak. Esküt tettek a gyógyításra! A beteg bárhol él a hazánkban beteg,nem???Esetleg sajnálják a borítékot???A Gyurcsány regnálás idején kórházakat zártak be.Hangjukat NEM hallottuk! Akkor miért hallgattak?????????A betegségtől mentsen meg minket az ég!!!!!!!!!!!! Nem mindenki Papp Lajos, Csókay és a sok névtelen, DE becsületes orvos.Sajnos!