A Heti naplónak Bodrogi Gyula, Koltai Róbert és Hernádi Judit nyilatkoztak a színházi világ politikai megosztottságáról és arról, hogy mit jelent a nemzeti vagy a keresztény színjátszás.
Először mondta el nyilvánosan a véleményét Bodrogi Gyula, a Nemzet Színésze a Színház-és Filmművészeti Egyetem sorsáról. Az ATV műsorának, a Heti naplónak adott interjút, melyben elmondta, hogy maga is istenhívő, de a keresztény színjátszást nehezen tudja értelmezni. „Római katolikusan játszani? Én ezt még tréfának is egy kicsit ízléstelennek tartom a vallással szemben” – fogalmazott.
Hozzátette, hogy szerinte ha a színház a politikáról szól (vagyis ha a színházcsinálás politikai eszköz csupán), „akkor azonnal abba kell hagyni a szakmát”.
Akinek erről politikai gondolata van, a színházról, az egész más szakmát kell, hogy válasszon.
Bodrogi hangsúlyozta, hogy nem szabadna szembeállítani a szakmát saját magával. „Nekem szabályszerűen vérzik a szívem, hogy kívülről a néző ezt kapja már nem tudom mennyi ideje.”https://hvg.hu/kultura/20201026_Bodrogi_Gyula_Romai_katolikusan_jatszani_En_ezt_meg_trefanak_is_egy_kicsit_izlestelennek_tartom
https://www.origo.hu/itthon/galeria/20201027-szinhaz-es-filmmuveszeti-egyetem-blokad.html
Az origót olvasod? Édes jó istenem…
Á, csak a fekáliát nézegettem az origó képein
Orbán?
Nem kell olvasni. Eddig csak a hetihetes színészeit negligáltam, most már az SZFE mellett kiállókra is köpök. Törlöm az adathordozókról és átkapcsolók
Ideje volt 2011-től
„Az Ascher Café Dörnert és engem nácinak nevez, mert kaptunk egy lehetőséget, hogy kilépjünk a liberális konszenzusból és elkezdjük megszervezni a magyar nemzeti megújulás és összetartozás közösségét. Egy icipici helyen, egy színházban. Leszólják a pályázatunkat, mert ezekhez hasonló gondolatok vannak benne megfogalmazva, nem pedig a liberális konszenzusba illő pedáns igazodás. Igazodás önökhöz, akik minden tiltakozásuk ellenére letűnnek a színről? Igen, az önök liberalizmusa ma kirekesztő rendszert képvisel, méghozzá kétségbeesetten. Önök talán jobban tudják, hogy az idejük lejárt, mint mi. Hiába van még szinte minden a Molnár Tamás által felsorolt konszenzusképző eszközök és intézmények közül a kezükben, ha az Ascher Café egy színháztól ennyire berezel, akkor az az önök közeli teljes eltűnését jelzi. Félnek, pedig van három tévéjük, vannak országos és helyi lapjaik, hetilapjaik, több, mint ideát. A fél közszolgálati tévé is félig az önöké, mert betömékeltek bele annyi átváltozó művészt, liberális szellemiséget, amely fapofával aknamunkázik, ahelyett, hogy gyászmunkázna. Egyetlen színháztól ennyire megijedni, nem zárórapánik ez?”
hitvány vagy bodrogi.