– A múltamat tekintve nem meglepő, az én vezetésemmel már az első körben is valóban rendészeti irányba próbáltam terelni a szakmai munkát, amelynek természetesen szerves része a közterület-felügyeleti és mezőőri tevékenység is. Az eltelt idő tapasztalatait áttekintve most azt látom, ismét ebbe az irányba kell elindulnunk, melyhez bizonyos szervezeti, strukturális átalakítások is szükségesek lehetnek. Ez azonban nem a létszám változását jelenti, hiszen aki vállalja az esetenként az eddigiektől eltérő, más típusú követelmények teljesítését, annak számítok a munkájára. Az viszont tény, hogy szeretnénk felmérni az állomány egyéni teljesítményét, és mint az élet bármely területén, elvárás a magas szintű szakmai teljesítmény, munkavégzés.. Úgy gondolom, bár a rendészet teljesítménye egyéni intézkedésekből áll össze, alapvetően ez is csapatmunka kell hogy legyen – jelentette ki.
A körzeti rendészek munkáját fontosnak nevezte, mint mondta, a rendszer alapgondolata már akkor felmerült, mikor létrehozták a MIÖR-t. „Később ezt munkatársaim megvalósították, ami alapvetően jól is működik, ezen a területen legfeljebb szolgálatszervezési változásokban gondolkodok, amellyel a lakossághoz közelebb tudjuk vinni rendészetünket. Az ugyanis fontos, hogy körzeti rendész akkor legyen ott, amikor szükség van rá, és ott legyen, ahol szükség van rá.”
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Na úgy tűnik, csöbörből vödörbe jutottunk.
Pont olyan jók, mint a cucilizmus alapjai, amit Kádár elvtárs szerint leraktak.
Ha az alapok jók, akkor a rendészetet vissza kell bontani az alapokig, és utána indulhat az építkezés.
Feltéve, hogy a mocsár jó alapnak számít.