Eddigi kabinetek alatt is égették a pénzt soha meg nem valósult tanulmányok terveire. Ebből legalább lesz valami. A Viszlai felkérésének is van egy erős üzenete, hogy nem Miskolcon kívüli vállalkozókkal akarják megoldani a kérdést. “Az elmúlt 9 év” szép számban hozott ide pesti tervezőket és zalaegerszegi kivitelezőket. Ennek is meg volt az értelme: ne helyiekkel menjen a titkos játék, helyben ne legyen infó senkiről.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Aztán olyan szép legyen mint az új miskolci Városháza. A komcsik imádják, csak mert Miskóci.
Y-híd kapcsán itt mondtátok:
„Azt a tervet Bodonyi Csaba, Viszlai József, Puskás Péter, Rudolf Mihály, Ybl Díjas építészek tervezték. Hát Te mit terveztél, hogy így minősítesz ? Hát,… ha a nem a gyűlölet, hanem a Városért érzett felelősség szólna a kommentekből , akkor még juthatna is ez a város valahová. DE éppen ezért nem tudott 50 évig megépülni a felüljáró.”
EZ egy bugyuta üzenet, legyen elegendő egy villámlátogatás az egyik „remekműben”, mondjuk az Európa téri mélygarázsban, és utána lehet töprengeni valami egészen másféle üzeneten.
Szeretném kérni, hogy ezt a sárdobálását hagyják abba. Mert, példaként szintén lehet 2010 előttről a teljesség igénye nélkül nem miskolci tervezőt felsorolni: Osztrák tervező a Tapolcai vizek völgye projektben, Debreceni tervező a Tapolcai egyetem melletti uszodánál, Pesti tervező a Fűtőműnél stb.stb. stb.
És akkor mit mondjunk Kós Károly tervére, vagy Hajós Alfréd Vigadójára, selyemréti fürdőjére, a mostani NAV székházra, vagy Alpár Ignác által tervezett mai Lévay gimnáziumra és a Szeghalmy Bálint Miskolcon üldözött építész épületeire, hogy csak az idő által is megmérettetett egynéhány jeles épületet említsem. De ugyanígy fel kell tenni a kérdést , ha ahhoz ragaszkodunk, hogy csak helyiek tervezhetnek, akkor miért terveznek miskolci építészek Sopronba, Tokajba, Egerbe, Budapestre stb. stb. stb. Az építészetnek az építésnek a minőségről kell szólnia. Nem arról, hogy ki helyi, vagy ki nem. Arra kellene törekedni, hogy a kettő minél teljesebben és együtt valósuljon meg. Persze mindig vannak kivételek és azokra ez nem vonatkozik. De nagyon kérem, ne alkalmazzanak kettős mércét. és ne kezdjék „az elmúlt 9 év” -ezést. mert az a gyűlölködésen és a megosztottságon kívül nem vezet sehová.
Mint ahogy ez fentiekből is jól látható ez nem több, mint hatalmi harc és ebbe mindenki csak sérül, Ez nem az építészetről, a szakmáról szól, Észre kellene venni a választás megtörtént. Most már az építészeti minőségről, a hosszútávú városfejlesztésről kellene és (kellett volna) beszélni. Ez eddig is nagyon nehezen ment és a választások előtt, tisztán látható volt, hogy hova vezetett. Ne feledje senki „…aki másnak vermet ás, az maga esik bele és ha ő még nem, de már bele lökte a másikat, akkor csak idő kérdése, hogy ő mikor esik utána.” Ez a közmondás nem megy ki a divatból, mint ahogy a mai sztár építészet egy-két illuzionista kreálmánya.
Tisztelettel: Rostás László
„Helyes a bőgés, oroszán..”
Ritkán értünk ugye egyet mi ketten, de ebben speciel igen. Sokkal fontosabb, hogy a kivitelezésben legyenek jelen a helyi vállalkozók és a helyi munkaerő, mint az, hogy ki tervezi az épületet. ??
Zsolcai árvízvédelmi gátat, pl. testvérvárosa Felcsút vállalkozója kivitelezte! Defektet javítani beállt gumis vállalkozó mesélte! A tábla szerint „Székhely Felcsút, külterület! Mért nem fényképezted le? Míg zsolcai szakirányú vállalkozók munka után sóhajtoztak!
És milyen minőséget adtak a „zsolcai szakirányú vállalkozók”?
Ha megbizást nem kapott milyet adhatott? FIDESZ HIV fertőzött?