Egy kisváros főorvosa havi ötvenezer forintért nem rakja ki a krónikus osztályról a betegeket
– Igaz az, hogy a kórház krónikus osztályának osztályvezetője havi ötvenezer forintot szed be a betegeitől, és ha nem fizetnek, akkor kirakja őket?
– Igen, igaz. Ez annyira biztos, mint hogy itt állok. Ez egy kisváros, ezt mindenki tudja.
Ezt mondta egy fiatal kozmetikus az erkélyéről lekiabálva, amikor meghallotta, hogy miről érdeklődünk a járókelőktől.
Adott egy vidéki kisváros, egy kórház és annak krónikus osztálya, amit a városban csak elfekvőnek hívnak. Van ott egy orvos, pontosabban egy osztályvezető főorvosnő, aki a napi díjon felül pénzt szed a betegektől azért cserébe, hogy ne rakja ki őket a krónikus osztályról.
A környéken két idősotthon van, mindkettőnél éves hosszúságú várólistákkal. A 24 órás gondozásra szoruló, beteg időseknek nincs hova menniük, csak a kórház krónikus osztályára. Ezt a főorvosnő is tudja, és ki is használja. Nem csak a betegeit és azoknak rokonságát tartja félelemben, hanem a teljes várost, akiknek lakói azon aggódnak, hogy ha valami rosszat mondanak a főorvosnőről, akkor annak ők vagy egy rokonuk látja majd kárát, ha egy napon ők is bekerülnek az elfekvőre.
Ez a félelem az oka annak, hogy nem írhatjuk le sem a város, sem a kórház, sem a főorvosnő nevét, ezért a továbbiakban magát a jelenséget mutatjuk be, hogy egy nagyhatalmú orvos (nevezzük most K. főorvosnőnek) hogyan tud teljesen rátelepedni egy város életére.
Még a koronavírus első hulláma előtt kereste meg a 444-et két nő, akinek rokonuk feküdt benn nemrég K. főorvosnő osztályán. Később azért utaztunk a városba, mert mindkét alanyunk azt állította, hogy az ötvenezres plusz díj nyílt titok, az utcán bárkit megállítunk, tudni fog K. főorvosnő ténykedéséről.
„Havi ötvenezerért tartani tudom”
Katalin (az alanyunk nevét kérésére megváltoztattuk) testvére 24 órás ellátásra szorult, ezért került be a krónikus osztályra. Amikor Katalin bement a kórházba, és a testvére holléte felől érdeklődött az ápolóknál, azt Katalin szerint a főorvosnő is meghallhatta, ugyanis nem sokkal később az ápolókkal üzente meg, hogy várja az irodájában.
„Beléptem az ajtón, jó napottal köszöntünk egymásnak, és akkor azt mondta, hogy havi ötvenezer forintért tartani tudja a testvérem. Én álltam az ajtóban, mint akit leforráztak. Aztán annyit mondtam, hogy rendben van” – meséli Katalin még mindig hitetlenkedve.
Ez a havi ötvenezer forint a kórház által meghatározott napidíjon felül ment egyenesen K. főorvosnő zsebébe. A kórház az első hónapban még nem számol fel napidíjat, utána viszont emelkedő rendszerben, előbb 800, majd 1200, végül pedig 1600 forintot. Ez a teljes árral 30 napra számolva is 48 ezer forint, amire még pluszban jön az ötvenezer. Akkoriban, amikor Katalin testvére a kórházban volt, 40 ágyból állt a krónikus osztály, de szerinte K. főorvosnő nem mindenkitől szedett pénzt, csak azoktól, akik több hétig maradhattak.
Ha csak az ágyak felével számolunk, akkor is havonta egymillió forint ütötte a főorvosnő markát.Egy ápoló pedig azt mondta Katalinnak, nehogy azt higgye, hogy ők ebből látnak egy fillért is, K. főorvosnő a teljes összeget megtartja magának.
„Keddenként volt a fizetős nap, ilyenkor négyen-öten álltunk sorban az irodája előtt. Kezdetben kis naivan beletettem egy borítékba a pénzt, de aztán 2-3 alkalom után már rájöttem, hogy felesleges költeni a borítékra. Egy szó nélkül letettem az asztalára a pénzt, ő meg megköszönte. Ennyi volt” – mondja.https://444.hu/2020/11/13/egy-kisvaros-foorvosa-havi-otvenezer-forintert-nem-rakja-ki-a-kronikus-osztalyrol-a-betegeket
Nyilvánvaló, hogy megvan a megfelelő fideszes beágyazottsága ennek a doktornőnek, ha ezt ennyire nyíltan, köztudottan vállalva teszi.
Nyílvánvalóan hülye vagy
Ez a beszéd! Éljen a gátlástalan bűnpártolás!
Nyílvánvalóan hülye vagy
Nyilvánvalóan nem az. Nyilvánvalóan csak ismeri a valóságot. Nézd csak meg, Ó. F. volt megyei főguru, kormáényhivatali dolgozó azért fog csücsülni, mert ugyanígy gyűjtögetett – a vád szerint – csak nem adta vissza a központi kampánybüdzsébe a pénzecskét.
A nagyúr szintén. Rendszerszintű a lopás.
A kórházak fekvőbeteg osztályain mi megy? A család nem tud mit kezdeni Papóval mert egyedül van és teher a családnak. Lefizetik a háziorvost, hogy utalja be a kórházba. 87 éves papa bekerül, utána a család pénzeli a kezelőorvost, osztályvezető orvost hogy hagy maradjon még Papó. Hónapokig tud ez menni Aki már volt kórházban és nem vak az tudja hogy ez így megy Magyarországon.
Tehát akkor ingyen kéne a korházi elfekvőt üzemeltetni. Végülis nem lesz ingyen, az én adómból is megy.
Nem ingyen, hanem a befizetett járulékokból, s nem saját zsebre!
„Belgium
Egy intenzív osztályon dolgozó nővér úgy nyilatkozott a belga sajtóban, hogy már meg kell mondaniuk a betegek egy részének, hogy nem tudnak rajtuk segíteni, ezzel is szabadon tartva a kórházi ágyak egy részét.
Az Amnesty International jelentése szerint Belgiumban több ezer nyugdíjas halt meg a járványban azért, mert a szociális otthonokban ápoltaktól megtagadták a kórházi kezelést.
Hollandia
November elején több kórház is a kapacitásainak szélén állt, a betegek egy részét Németországba kellett szállítaniuk, és több kórház is betegeket utasított el.
Csehország
A második hullám kitörése óta már a harmadik egészségügyi minisztert iktatták be Csehországban, mert elődei a hibás járvány elleni intézkedések miatt lemondásra kényszerültek.
Az új miniszter, Jan Blatny dolgát nehezíti, hogy sok fiatal cseh orvos és ápoló távozott az utóbbi években az országból, és akik maradtak, azok nagy része a rizikócsoportba tartozik. Ezért az Európai Unió mellett még az Egyesült Államok Nemzeti Gárdája is orvosokat küldött az országba, hogy a cseh egészségügyi rendszer ne omoljon össze a koronavírus második hulláma során.
Közben kiderült, egyre többen vitetik enyhe tünetekkel magukat kórházba, mert attól tartanak, hogy később, ha esetleg állapotuk romlik, már nem lesz számukra hely.”