A rangsor, ami bemutatja, hogy hol várnak a legjobb lehetőségek a nőkre az első tíz helyezett:
- 1. Norvégia
- 2. Finnország
- 3. Izland
- 4. Egyesült Királyság
- 5. Németország
- 6. Új-Zéland
- 7. Dánia
- 8. Lettország
- 9. Észtország
- 10. Svájc
A rangsor utolsó tíz helyezettje:
- 91. Marokkó
- 92. Nepál
- 93. Szaúd-Arábia
- 94. Omán
- 95. Algéria
- 96. Irán
- 97. Nigéria
- 98. Jordánia
- 99. Egyiptom
- 100. Pakisztán
A listán Magyarország a 30. helyen szerepel, közvetlenül előtte Bulgária, utána Izrael van.
Ennek a két tucat hibbant fideszes roncsnak összesen nincs annyi esze, hogy parancsolatból 10 van, ilyen ostoba táblával nem kellene kiállni! Ami ezekben megmaradt, az az úttörők 12 pontja.
Ja, hogy Te műveletlen vagy. Nem újság!
„Mózes II. könyve 20. fejezet 12.
Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.”
Na, műveletlenkém, itt van neked a Tízparancsolat:
A Sínai-hegyen Istentől adott parancsok a valláserkölcsi élet örök érvényű alaptörvényei (Kiv 20). Az embernek Isten és embertársai iránti kötelességeit összegzi. érvényessége minden időben megmarad, mivel Jézus azt mondta: „Nem megszüntetni jöttem a Törvényt, hanem beteljesíteni” (Mt 5,17).
I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!
Istent felismerve első kötelességünk a benne való hit, a neki kijáró imádás; hódolat és dicsőítés, uralma kizárólagosságának elismerése.
II. Isten nevét hiába ne vedd!
Minthogy az ember gondolkodása és kimondott szava között szoros kapcsolat van, e hódolathoz hozzá tartozik Isten nevének (és általában az isteni dolgoknak) tisztelete.
III. Az Úr napját szenteld meg!
Istentől való függőségünket fejezzük ki azzal, hogy megtartjuk az Úr napját, ezt az időt (egész életünkkel együtt) Neki szenteljük, ugyanakkor a földi munkálkodás múlandóságát jelezve és a végső nyugalmat előlegezve munkaszünetet tartunk!
Az első három parancs Isten uralmának elismeréséhez vezetett minket. Csak ez biztosítja az ember tökéletes szabadságát. A Tízparancsolat második része (táblája) az embertársak iránti kötelességeket tartalmazza, összhangban a természeti törvényekkel:
IV. Atyádat és anyádat tiszteld!
Kapcsolataink közül első az, mely szüleinkhez fűz, hiszen életünket és felnövekedésünket nekik köszönhetjük. A szülői felelősség és a gyermeki tisztelet egymástól elválaszthatatlan.
V. Ne ölj!
Minden ember élete szent. Az egészség is Isten ajándéka. így kell őriznünk magunk és mások életét.
VI. Ne paráználkodj!
Az új élet nemzése éppúgy tiszteletet és védelmet kíván, mint az ember teste, s a szerelemben a másik felé megnyíló legbensőbb rejtett valósága.
VII. Ne lopj!
Az embernek a munkával szerzett tulajdonhoz, az életét biztosító anyagi javakhoz való jogát szavatolja ez a parancs.
VIlI. Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!
Az emberek közti kapcsolatok legfőbb munkálója az emberi beszéd. E nagy adománnyal nem élhetünk vissza, nem használhatjuk mások kárára. A parancs a nyelvvel elkövethető legnagyobb bűnt is jelzi, s általánosságban is elénk állítja az igaz beszédet, mint Istentől szabott kötelességet.
IX. Felebarátod házastársát ne kívánd!
X. Mások tulajdonát ne kívánd!
Az igaz cselekedetek mellett az igaz érzések, gondolatok, vágyak is az isteni akarat teljesítéséhez tartoznak.
Kedves eltévedt gyermekem! A parancsolataimhoz ne a dátumot add hozzá, hanem inkább tartsd be azokat!
„November 25. a szovjet kényszermunka táborokba hurcolt magyarok emléknapja.
GULAG, Malenkij robot. Mintegy 800 ezer honfitársunkat hurcolták el, és közel harmaduk sohasem tért haza a szibériai hidegből. Ha egymás után raknánk a vagonokat a mozdony Debrecenben, az utolsó szerelvény Székesfehérváron lenne. A szovjet birodalom számára ők nem emberek voltak, csak számok. A Gulágon minden „felszabadított” nemzet tagja megtapasztalhatta, milyen a kommunista egyenlőség – egyenlőség a jogfosztásban.
A bűn nélküli büntetés évekig, vagy akár egy évtizedig is tarthatott. Az elhurcoltak semmit nem követtek el, csak útjában voltak a kommunista hatalom kiépítőinek. Emlékeznünk rájuk emberi kötelesség. Példájuk intő jel, hogy a kommunista eszme milyen embertelenségeket szül. A világ nyugati fele pedig adós az áldozatok iránt érzett fájdalomban való osztozásban.
Most közös megemlékezéseket tartani a járvány miatt nem lehet, de egyénileg egy virággal, mécsessel, imával emlékezhetünk az ártatlan áldozatokra.”