A Lufthansa Technik még 2019-ben jelentette be, hogy Miskolcon építi fel azt az új üzemét, ahol repülőgép-hajtóművek alkatrészeit szervizelik majd. A vállalat körülbelül 100 helyszín közül választotta ki a borsodi megyeszékhelyet.
Az akkori bejelentés szerint a német cég 20 ezer négyzetméteren tervezte megkezdeni a csaknem 43 milliárd forint értékű beruházását. A rendszerváltás óta ez lett volna a legnagyobb egy összegű befektetés Miskolcon. A Lufthansa terveiben 2022-ig körülbelül 100-150 ember felvétele szerepelt, 2025-re pedig 400 magasan képzett szakembert alkalmazásával számoltak. Ezeket a terveket húzta keresztül a koronavírus-járvány.
A cég képviselői október végi bejelentés szerint a vállalat történetének legnagyobb válsága a mostani. A helyzet javítására korábban meghozott intézkedések nem érték el céljukat és nem tudják biztosítani a Lufthansa Technik túlélését, ezért további, korábban elképzelhetetlen intézkedések váltak szükségessé, így a Miskolcra tervezett beruházását nem folytatják 2021-ben, pár éven belül viszont felülvizsgálják a megvalósulásának lehetőségét. A Lufthansa Technik Miskolc Kft.-hez korábban felvett alkalmazottak további foglalkoztatása sem lehetséges. Erről az érintetteket már tájékoztatták.
Nincs minden veszve
Miskolc város vezetése sajnálatát fejezte ki a német cég döntése miatt, azonban közölte, hogy nem a Lufthansa volt az egyetlen nemzetközi befektető, amely a borsodi megyeszékhelyet választotta beruházása helyszínéül. Ahogyan arról korábban a Napi.hu is beszámolt, a kínai Chervon Autó 17,5 milliárd forintból épít üzemet Miskolcon, ami körülbelül 140 új munkahelyet jelent majd a településnek, a szingapúri Patec pedig 1,7 milliárdból a technológiai fejlesztések mellett kapacitás – és létszámbővítésbe is készül, 71 új munkahelyet teremtve a már meglévő üzemében a városban.
Miskolc továbbra is megtesz mindent azért, hogy a koronavírus-járvány által okozott nehézségek közepette a város továbbra is vonzó célpontja legyen a hazai és a külföldi befektetőknek egyaránt – írta a miskolci polgármesteri hivatal.
A német cég várhatóan 2-3 év múlva felülvizsgálja a miskolci beruházás lehetőségét.
Istenem!
Ne veszítsük már el a józan eszünket!
Gyakorlatilag a légi közlekedés a tizedére esett vissza. Sosem jön vissza, ami elmúlt, a kontinensek közötti légi forgalom biztosan sokkal kisebb lesz, ha véget ér a vírus okozta őrület, akkor is.
20 éve működő repülő hajtómű gyár éppen csak vegetál, nem tudni meddig.
Ha nem repülnek a gépek, akkor hajtómű meg sárkány javító sem kell. Sőt reptéri terminál sem, azért van lezárva nagy része. 3 %-ra esett vissza a forgalom, ez közelít az 50 évvel ezelőttihez!
Ne őrüljön meg már mindenki, Miskolcon sosem lesz Lufthansa gyár, kivéve ha valami teljesen új, más jellegű ipari tevékenységet folytatna, de ennek eddig semmi jele.
„Veszett fejsze nyele” itt minden beruházás se BMW gyár nem lesz se Lufthansa hiszen az emberek se nem autóznak se nem repülnek mert a vírusvlágjárvány mindent tönkre tett a tönk szélére téve ha nincs kereslet akkor nincs kínálat sem. Örülnek az emberek ha a kaját megtudják venni ebben a nehéz gazdasági helyzetben. Hiába mondja Szíjgyártó munkahelyteremtés, hogyan? Válság arról szól, hogy nincs kereslet akkor kínálat sincs akkor a nincsre, hogy akar munkahelyet teremteni a nincsre nem jön munkahely. Inkább az álláskeresési segély időtartamát és összegét növeljék és a közmunkabért növeljék ja és a nyugdíjat mert -e 3 dolog egy petákot sem emelkedett. Válságban sajnos nem jön munkahely. Hiába mondja Szíjgyártó munkahelyet teremt mire teremt a nem létező keresletre abból, hogy lesz kínálat? Sehogy ! Vagyis nem jön munkahely sem. Tehát a munkanélküliekkel kéne valamit kezdeni ha nincs meló és nem is lesz mert a munkanélkülieknek is meg kell élnie valahogy enni lakni nekik is kell ! Majd „Szíjgyártócska” mindenek tudora majd mindent elintéz ez nem úgy megy ha nincs kereslet akkor termelés sincsen és ha nincs termelés akkor sajnos munkanélküliség van. Mert azért nem fog meló jönni ha nincs kereslet mert felesleget, eladhatatlan terméket senki nem fog gyártani még „Szíjgyártócska” kedvéért sem.
Minden mindennel összefügg az életben, a gazdaságban.
Nagy igazság amit quest ír!