A csütörtök délelőtt a miskolci pártok elé kerülő indítványban pedig az olvasható, hogy a közel ötezer négyzetméter alapterületű ingatlan elidegenítéséről kétfordulós versenyeztetési eljárás keretében döntenek majd. Az indítványból – a becsatolt ingatlanforgalmi értékbecslés alapján – kiderül, hogy az ingatlanegyüttes piaci forgalmi értéke 360 millió forint+áfa. Az értékbecslést a november 10-ei helyszíni szemle alapján készítette a szakértő. Veres Pál kedd esti bejelentése fényében pedig egyszerű értelmezni az értékbecslésben megfogalmazott hasznosításra vonatkozó javaslatot: „Az ingatlan egésze kiválóan alkalmas lehet egy színvonalas oktatási intézmény vagy államigazgatási épület kialakítására.”
Az egykori Avas szálló 1997-ben került magánkézbe, amikor a MultiCasa-Consulting megvásárolta, és azt vállalta, hogy 1999-re felújítja az ingatlant.
2020.Miskolc belvárosa…reklámújságok tömkelegét viszi a Szinva..!
A MINAPUNkat meg egybe hordja haza a kihordó, vagy ha nehéz akkor berakja egy lépcsőház gyűjtőládájába.
Kukába vele
Az csak 20109 őszéig volt „400 milliós szelektív hulladék”
Badány-Mokrai- Rokker , Halmai előtt dobálta a sárga kukába.
Most a virágzó Nagy-Miskolc lakosság tájékoztatásának fontos eszköze.
Ha fideszes varosvezetes lenne, akkor aron alul vagy ingyen odaadtak volna. Igy legalabb van némi bevetel.
Mekkora gondolatolvasó vagy! ?????
Aham! Elvtársaid mindig is tudtak „eladni”
„Kivételt képez ez alól a 2002-2006 közötti időszak, amikor a főtulajdonos részéről esetenként átgondolatlan és politikai motivációk vezérelte utasításokat is kellett teljesítenie. Ebben az időszakban szervezték át, illetve szüntették meg végleg a B.-A.-Z. Megyei Idegenforgalmi Hivatalt is.
Borsod Tourist Kft. megszűnése:
A társaság helyzetét alapvetően meghatározta többségi tulajdonosának pénzügyi-költségvetési helyzete. A változó összetételű politikai vezetés és testületek elvárásaihoz nem volt egyszerű alkalmazkodni, de ennél is nagyobb kihívást jelentett a cég számára a többségi tulajdonos Megyei Önkormányzat 2000-es évek elejétől romló pénzügyi helyzete. A legjelentősebb kihatású érvágás az Éden Kemping tervezett eladása miatti bérleti jogviszony megszüntetése volt 2004 évben, mivel ez a céges nettó árbevétel mintegy felének elvesztését okozta a Kft. számára.
Itt meg kell jegyezni, hogy a szálláshely ez után mintegy 5 évig zárva volt, nem működött. A társaság akár újabb egy szezonra is bérbe vette volna, de többségi tulajdonosa elzárkózott ettől. Tekintettel arra, hogy számvitelileg még függő el nem számolt fejlesztések is terhelték a gazdálkodást, ez további nehézséget is jelentett a Kft. számára.
Az árbevétel és jövedelmezőség romlását a társaság adminisztratív központjának is helyet adó, mintegy 3 évtizede ugyanazon a helyen működő, népszerű miskolci sétálóutcai főiroda 2006. évi hirtelen eladása tetézte be. A Kft. gazdálkodása főként az előző okok miatt fokozatosan ellehetetlenült. A bizonytalan jövő és megrendült gazdálkodás miatt a főtulajdonos B.-A.-Z. megyei Önkormányzat közgyűlése megszavazta a jogutód nélküli megszűnést. A társaság – amely az egykori megyei idegenforgalmi hivatalok közül átszervezéssel, részleges jogutódlással kft-ként az elsők között kezdte meg tevékenységét az országban – 15 évi szakmailag hasznos működés után 2007-től végleg megszűnt.”
Figyu! Miskolc városa cserbenhagyásban „profi”! Hajrá Debrecen!
” Böczögő 1934-ben a saját költségén felújította és korszerűsítette a szállót, Block Ármin és Stimm Lajos tervei szerint. Ekkor alakították ki a kettős utcafronti bejáratot, nyugati oldalán az előcsarnokból nyíló söntést és a kávéházat. A jobb oldali részen, a „hall”-ban volt a portás szoba és a telefonfülkék. A kertben étterem működött, pálmák és szökőkutak díszítették. A díszes nagyterem (később Fehér terem néven volt ismert) elegáns étteremnek adott otthont, a filmszínházat nagy területű bálteremként is használták. Böczögő József, aki a városban több más éttermet, kávéházat is vezetett, Tapolcán a híres Anna szállót, 1938-ban csődbe ment, a város cserbenhagyta, és elment a városból. „
Menjél már, taknyos!
„A szikszói önkormányzat tulajdonában lévő Karola alapítvány május 1-jével megnyitja a szebb napokat is megélt miskolctapolcai egykori autós kempinget, amely elsősorban napközis táborként működik majd, a szabad férőhelyek várják majd a turistákat.
Az autós kemping az Édenhez hasonlóan a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat tulajdonában volt, amelyeket évekkel ezelőtt, még az előző önkormányzati ciklusban értékesítettek. Azóta se nagyon lehetett hallani az ingatlanokról. A domboldalon, zöldövezeti környezetben elterülő autós kemping viszont tavasszal új életre kel, nyáron pedig gyermekzsivajtól lesz hangos……..Mint Füzesséri József szikszói polgármestertől megtudtuk, az ingatlan tulajdonjogával rendelkező, szikszói telephelyű energiaital-gyártó cég nagyvonalúan az önkormányzat ingyenes használatába engedte át az egykori autós kempinget. Hosszú távra terveznek. Persze Szikszó városa nem törte volna magát azért, hogy egy klasszikus kempinget működtessenek Miskolcon. Mint a polgármester elmondta, nem is erről van szó! Újfajta szemlélettel, funkcióban szeretné működtetni az ingatlant. A fő cél ugyanis az, hogy a kemping elsősorban a szikszói diákoknak, pedagógusoknak, fiataloknak, családoknak nyújtson szolgáltatásokat.”
Végre történik az Avas Szállóval valami
Ez hány sportállásra elég?
Mohóságtól függ
Ez az ár irreális. A hajdani Avas Szálló épülete egy roncs. Ahhoz, hogy bármi legyen belőle alsó hangon négy milliárd forintra lenne szükség. Egy új, minden igényt kielégítő modern épület negyedéből kijön és nem kell az örökségvédelemmel hadakozni.
1 dollárért LKM, reális.
Nyugodj bele, kifizeted. Amikor az állam odaadta az OTP-ben és a MOL-ban lévő porfólióját kezelésre az ingatlant most megvásárló szervezetnek, akkor a Te pénzed adta oda.
Ha azt gondolnád, hogy egy papírról van szó, akkor érteni fogod, hogy évente 8 milliárd osztalékot kap a szervezet.
Ebből építi a helyi agymosodákat, ebből vásárol és kétséged ne legyen, hogy egy fideszes központ lesz. Még akkor is, ha ezeket elzavarják jövőre, mert belenyúlni igen nehéz lesz a szervezetbe.
Ha az örökségvédelmi gittegylet nem támadja meg az aláírt szerződést az utólagos extra kívánságaival, amelyek a duplárára emelték a költségvetését. már 15 éve nem lenne ez a szégyenfolt a belvárosban!
Gratula a sóhivatalnak!
Tavaly egy farakás volt a Városhàza előtti ünnepi karácsonyfa, az idèn az Avasi Kilátóból sikerült egy nagy kivilágított brét csinàlni. A vàros jó kezekben. Virágozzon Nagymiklós!