A védelmi gyakorlat során azt feltételezték, hogy a diósgyőri tejgyárban – egy baleset miatt – megreped egy ammóniát tartalmazó tartály (a veszélyes anyagot technológiai hűtésre használják, körülbelül 8 tonna van belőle az üzemben). A szél a Diósgyőri Gimnázium és a lakóövezet felé fújja a levegőbe került gázfelhőt. Az üzemben azonnal megkezdik a veszély elhárítását, de a városi intézményeknek, cégeknek is intézkedniük kell a lakosság védelmének érdekében. Becslések szerint legalább 1000-1500 főt érintene egy ilyen havária.
Az első lépés a lakosság értesítése; tájékoztatni kell őket arról, hogy zárkózzanak be otthon, illetve, amennyiben szükséges, a kitelepítés részleteiről – mondta el érdeklődésünkre Miskolc közbiztonsági referense. Alföldi Attila hozzátette, ilyen esetekben a rendőrség és a rendészet lezárja a területet, az MVK buszokkal szállítja el védelmi pontokra a lakosságot, a katasztrófavédelem és a MIVÍZ munkatársai pedig azért felelnek, hogy a szennyvízrendszert lezárják, és a veszélyes anyagot elszállítsák.
– A katasztrófavédelmi törvény előírja, hogy minden évben gyakorlatot tartsunk a városban található veszélyes üzemekkel kapcsolatban. Most a tejgyár volt soron – mondta, hozzáfűzve, hogy az üzemben velük egy időben szintén modellezték, hogyan hárítanának el egy vegyi balesetet.
Fintor Gyula, a Miskolci Katasztrófavédelmi Kirendeltség iparbiztonsági felügyelője szerint azért hasznosak a mostanihoz hasonló gyakorlatok, mert a szakértők szoros kapcsolatot alakíthatnak ki egymással, és veszélyhelyzet esetén mindenki pontosan tudni fogja, kinek mi a feladata. – Reméljük persze, hogy élesben azért nem kell majd kipróbálnunk – tette hozzá.
A Miskolci Önkormányzati Rendészet bármilyen szükséghelyzet esetén felkészült a feladatok végrehajtására – hangsúlyozta Vincze Csaba. A MIÖR vezetője elmondta, teljes személyi és vezetői állományukkal készen állnak, hogy segítsék a társszervek munkáját.
Az operatív törzs vezetőjeként a polgármester dönt ilyen veszélyhelyzetekben. Veres Pál a találkozón rámutatott: a város méretéből, földrajzi elhelyezkedéséből adódóan súlyos következményei lehetnének egy természeti, ipari jellegű katasztrófának. boon.hu
Ki tiltani minden ipart!!
Hajrá Debrecen!
Amíg nincs baj, mindenki mindenre felkészült, nagyon bizakodóan nyilatkozik!
Sőt nagyon okosan, mint a hóvihar fogságába esett embereknek üzente a kiváló belügyminiszter, ha kifogyott az üzemanyag üljön át másik autóba.
És most rajta múlik Magyarország biztonsága, milliók élte-halála a halálos járvány ügybe!
Épp eszű ember nem bízna rá semmit, de aki megbízta nem biztos, hogy az, csak a hatalmáért rettegő nímand!
Így van ez, ha gazemberek vezetnek egy országot, ez a véleményem és a meggyőződésem!
Ja, hogy Kunczéra gondolsz?
Hogy állsz a tablettával?
„Kuncze Gábor a Klubrádió műsorában azt mondta: „(…) nagyon sok embert ismerek, akik összehasonlíthatatlanul jobban élnek, mint tíz-tizenöt évvel ezelőtt, és olyan mély letargiában vannak ettől a rettenetes országtól meg helyzettől, hogy legszívesebben az ember tényleg ciántablettát osztogatna nekik, hogy jussanak már túl a problémájukon. Ami természetesen nem megoldás”.
A városra nézve a súlyos következmény a fűggetlen Pali, meg a vv.
Szerencsére nekünk itt van Bartha és Rokker.