Múlt vasárnap elhunyt a hatvani Albert Schweitzer Kórház főorvosa. Őt információink szerint Balassagyarmaton ápolták, egyrészt mert ez volt a kijelölt járványkórház, amíg még próbálták elkülöníteni a fertőzőket a többi betegtől, másrészt hogy megkíméljék a főorvos kollégáit a helyzet lelki terheitől. Csakhogy az egészségügyi dolgozók átvezénylése miatt hatvaniak voltak Balassagyarmaton is, akiknek a 70 éves radiológust kezelniük kellett. Forrásunk szerint egyre gyakoribb, hogy orvosok és ápolók fekszenek betegként azon az osztályon, ahol nemrég még gyógyítottak.

Egy mentőst az otthonában ért utol a HVG, belázasodott, a teszt pedig kimutatta, amire gyanakodott: megfertőződött a munka során. Nem csodálkozik rajta, mert szerinte a védőfelszerelésük és az eszközök fertőtlenítése is hiányos. A Covid egy olyan időszakban vonta ki a forgalomból, amikor pedig mindenkire szükség lenne. Állítja, volt olyan munkahelyi balesetnél, ahova öt órával a riasztás után értek ki, pedig a politraumatizált sérült 6 méterről zuhant le. Amikor a mentősök értetlenkedtek, hogy miért nem osztják el jobban a feladatokat, hiszen a számítógép szerint a kapacitások 30 százaléka szabad, akkor derült ki számukra: az illetékes azokat a kocsikat is elérhetőnek jelölte, amelyek személyzet hiányában a telepen állnak. Állítja:

a statisztikát gyakrabban műtik, mint bármi mást.

Miközben a környező országok statisztikái azt mutatják, hogy a bevezetett kényszerintézkedések elhozták a trendfordulót, Magyarországon mintha besültek volna a választott eszközök. Csehországban november 9-e óta folyamatosan csökken az aktív betegek száma, Ausztriában november 13-án kisimult a járványgörbe, és egy ideje már csökken a vírushordozók száma. Lengyelország november 23-ra tudta visszaszorítani az aktív esetszámot.

Az esti kijárási tilalom és a kötelező maszkviselés hatását elvileg már a magyar adatokon is látni kellene. Két hét az intézkedések átfutása, így szól az alapszabály. Ehhez képest a november 11-vel bevezetett szigor bosszúságot okoz ugyan vásárlásnál vagy az esti feladatok tervezésénél, az áldozat azonban nem hozza meg jótékony hatását. Nehezen érthető, ha ezzel párhuzamosan Orbán szerint a kórházakban sincsenek biztató jelek, akkor miért nem cselekszik.

Ám – noha kézenfekvő a további szigorítás – a helyzet ennél is rosszabb: az Orbán-kormány a karácsony előtti lazítás gondolatával játszik.https://hvg.hu/360/202049_tobbszor_mutott_statisztikak