Két társadalmi megbízatású alpolgármestert választott meg titkos szavazással a képviselő-testület, s döntött tiszteletdíjukról, egyéb juttatásaikról is.
Pap Zsolt és Molnár István a Tiszaújvárosi Lokálpatrióta Egyesület és az MSZP közös jelöltjeiként nyertek képviselői egyéni mandátumot választókerületükben. Fülöp György polgármester az alábbiakkal indokolta alpolgármesterré választásukat.
„Pap Zsolt 2002-től önkormányzati képviselő, ismeri a Polgármesteri Hivatal, az önkormányzat intézményeinek és gazdasági társaságainak feladatellátását. 2002-től a Szociális és Egészségügyi Bizottság – majd az Oktatási, Művelődési, Egészségügyi, Szociális és Sport Bizottság – tagja, ahol betöltött alelnöki, elnöki tisztséget is. 2002-től 2006-ig a Városüzemeltetési és Rendészeti Bizottság, 2010-től a Pénzügyi Ellenőrző, Gazdasági és Ügyrendi Bizottság tagja volt, majd 2014-től 2019-ig a bizottság elnöki feladatait látta el. (A bizottság neve 2016-ban Pénzügyi Ellenőrző, Tulajdonosi és Ügyrendi Bizottságra változott.) 2018 februárjától a B-A-Z Megyei Közgyűlés képviselőjeként tevékenykedett, 2019-től szintén betölti ezt a tisztséget.
Harmincöt éve dolgozik az egészségügyben, az Országos Mentőszolgálat mentőtisztje. Második diplomáját a Budapesti Közigazgatási és Államigazgatási Egyetem Államigazgatási Karának Szociális Igazgatás Szakán szerezte. Születése óta Tiszaújvárosban él, jól ismeri a városlakók gondjait, problémáit, önkormányzati képviselőként tizennyolcadik éve élvezi bizalmukat.
Molnár István igazgatásszervezői diplomáját a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerezte. Eddigi munkájának legnagyobb része a közigazgatáshoz kötődik. 1996-tól 2010-ig az Országgyűlés Hivatalánál állt alkalmazásban országgyűlési képviselői titkárként. 2010-től 2014-ig a Tiszaújvárosi Polgármesteri Hivatalban önkormányzati tanácsadóként dolgozott.
Jól ismeri a közigazgatás funkcionális felépítését és működését, kiemelkedő a szervezési és kommunikációs képessége. 2002-től 2006-ig a B-A-Z Megyei Közgyűlés képviselőjeként, 2002-től 2010-ig a helyi Városüzemeltetési és Rendészeti Bizottság külsős tagjaként tevékenykedett. 2014-ben önkormányzati képviselőnek választották és a Városüzemeltetési és Rendészeti Bizottság elnöke volt 2019-ig.”
A két társadalmi megbízatású alpolgármester tiszteletdíja és költségtérítése összesen havi 722.400 forint. Az előző ciklus főállású alpolgármestere szinte hajszálra ugyanennyit (722.450 forint) kapott, illetve éves szinten bruttó 200 ezer forint cafetéria is megillette, ami a társadalmi megbízatású alpolgármestereknek nem jár. Ahogy gépkocsi sem, melyet hivatalos és magáncélra egyaránt használhatnának bizonyos kilométerig. Hivatalos útjaikhoz az önkormányzat gépkocsiját vehetik igénybe, illetve külön engedély alapján saját járművüket.
A bizottsági szerkezet módosítása – egy bizottság megszűnése – még több megtakarítást eredményez az önkormányzat számára, hiszen a bizottsági elnökök tiszteletdíja havi 220 ezer forint. Ez éves szinten 2.640 ezer forintot jelent.