Elkészült a hat megyét magában foglaló, Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna tervezési stratégiája. Miskolc egyszerre jelenti az erős és növekvő gazdaságot, valamint a jól működő és fejlett várost – mondta el a Miskolc Televízió Híradójának Palkovics László, Miskolcon.

Az innovációs és technológiai miniszter közölte: Borsod-Abaúj-Zemplén dinamikusan fejlődik, a társadalmi és területi leszakadást kompenzáló megyévé vált.

Palkovics László arról beszélt: a térségben az elkövetkező években csaknem százötvenmilliárd forintot fordítanak fejlesztésekre, a legtöbbet közutak rekonstrukciójára és kerékpárutak építésére. Hozzátette: a programban egyebek mellett arra is törekszenek, hogy a megye az ország európai léptékkel mérhető és látható gazdasági zónája lehessen.  A megyékre és a megyei jogú városokra lebontott gazdaságfejlesztési elképzelést várhatóan januárban fogja elfogadni a kormány, a konkrét projektek pedig már az új uniós költségvetési ciklus részeként jelennének meg.

– Nagyon nagy összegekről beszélünk, ezek számokat is tartalmaznak, több mint 720  milliárd forint például a Miskolc 2030 terv, 500 milliárd forint felett van a megyei fejlesztési terv, ezek nagy számoknak tűnnek, viszont abban a kontextusban ami az elkövetkező időszak forrásait jelenti abban a kontextusban azok nem nagyon nagy számok és ezek finanszírozhatóak lesznek. Ezt tekintettük át, és azért kellett lezárni, mert ugyanis ezeknek a forrásoknak a megnyílása januártól várható, tehát az említett keretek terhére pályázatokat fogunk kiírni – mondta a miniszter.

Palkovics hozzátette, Miskolc már ma is egyszerre jelenti az erős és növekvő gazdaságot, valamint a jól működő és fejlett várost, ahol jó élni fiatalnak és idősnek egyaránt. A megyeszékhely gazdasági ereje szerint az első öt megyei jogú város egyike – idézi a politikust az MTI.