Műanyaghulladékot alakítanak át kiemelkedő hatékonysággal folyékony üzemanyaggá a Miskolci Egyetem fiatal szakemberei. A motorhajtóanyagon túl keletkezett gáz-melléktermékek fűtőértéke is 40 százalékkal magasabb, mint a lakossági földgázé. Kecsmár Gergő miskolci egyetemistával, a projekt egyik kutatójával beszélgetett a Napi.hu többek között arról, hogyan teremthet új munkahelyeket a technológia, miként segít a környezeten, és a priolízis milyen műanyagok esetében hasznosítható.https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/muanyaghulladek-uzemanyag-ujrahasznositas-kecsmar-gergo-energia.719552.html
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
A pirolízis már ismert technológia. Indiában a gyerekek raknak össze ilyen szerkezeteket. Kell hozzá egy tartály, amelyet 450C kell hevíteni és a gőzt lehűteni. A késztermék már mehet is a Tuc-Tuc-ba.
Annyira nem magától értetődő. Persze, ha felmelegítjük a szerves matériát, akkor a hőbomlás következtében mindenképp beindul a folyamat, műanyag bomlik, gáz keletkezik. Ugyanakkor olyan technológiát, ami folyamatosan biztosítani tudja, hogy a kijövő termék olaj/gáz minősége megfelelő legyen, nos olyat nem sokan tudnak.
Nem is lehet. A kijövő matériát kell több lépcsőben finomítani. Az hogy pozitív legyen az energiamérleg és még hasznot is hozzon az nem egyszerű.
Munkahelyet teremt. Már megint a munka alapú társadalom…
Olyan technológát, gépeket, eljárásokat kell kifejleszteni, ami nem igényel munkaerőt. Ez a jövő. Nem a munkaalapú hanem tudásalapú, információ alapú társadalmat kell építeni.
Menjél már! Azt már Káliék régen megcsinálták ????
„Miskolc a központnak köszönhetően alapvető változásokon mehet keresztül, mondta Csepeli György, az informatikai minisztérium politikai államtitkára az eredményhirdetésen. Káli Sándor polgármester erre megjegyezte: technopolisz helyett így nanopolisz lesz a városából, és hozzátette, hogy a nanotechnológia Bushnak is nagyon fontos, ezért mindenképpen komolyan kell venni. Az orosz föderáció küldötte szerint 2010-re ezermilliárd dolláros lesz a nanotechnológiai iparág forgalma, tehát érdemes befektetni ilyen irányú kutatásokba, persze igencsak kérdéses, hogy Magyarország ebből mekkora részesedést tud majd megszerezni.”