Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Mikor lesz Miskolcon időközi polgármesterválasztás? Már nagyon időszerű lenne.
Elvégre fontosabb a városháza “jó hírneve”, mint a polgárok egészséges lakókörnyezethez való joga… Érdemi lépések kellenének, az hamarabb meghozná a jó hírnevet, mint ez a dulifuli.
Hát egyszerűbb keménykedni, mint tenni a város levegőminőségének javításáért, ez ténykérdés.
A polgi egyúttal válaszolhatna arra a kérdésre, hogy hová költözzünk Miskolcon, ha elfogadható minőségű levegőt akarunk szívni?
Oda, ahol Káli Sándor lakik. A Covid-19-től veszélyesebb a Gyurcsány-22.
vagy pártsemleges városba; Szeged, Ózd, stb
Kemény a független, mint a kutyasz….
Szerintem is valótlan az állítás. Hisz Miskolcnak nem ‘szegénynegyedei’ vannak, hanem már az egész egy kibaszott nagy putri, az európai létminimum szélén él a város döntő része. Pali, nézz már szét a városban egyszer. PET-palackkal, műanyagszármazékokkal indítják a fűtést. A lakosok jelentős része átlagban több, mint 14-15 éves autókkal kényszerű járni. Buszra felszállni nem tudsz, mert olyan átható bűz van a heti 1szer (se) mosakodó salkaházysoktól. Téli időszakban talán országos szinten csak Barcikán rákkeltőbb a levegő? Benézel egy udvarra, áll hegyekben az évtizetek alatt összegyűjtött szemét meg vashulladék, a TVK-ból hazalopott kék hordóban bűzlik a cefre.
„PET-palackkal, műanyagszármazékokkal indítják a fűtést.”
Megmutatnád ezt a „fűtés indítás”-t, PANGUZIN (=szarevő )
( „pangasius
A tenyésztése nem csak környezetkárosító, hanem számos ember ízlése számára valószínűleg nem megfelelően higiénikus. Nem véletlen, hogy már 2007-ben is több természetvédelmi szervezet (köztük a WWF is) arra biztatta az embereket, hogy keressenek más fenntarthatóbb forrásból származó fajtákat. A hazai forgalomba kerülő cápaharcsa egy részét Vietnamban tenyésztik, ahol jóval megengedőbbek a szabályozások. Amellett az etikai szempont mellett, hogy az állattartó telepeken nagyjából 80 hal él egy négyzetméteren, az ott nevelt egyedeket MINDENFÉLE szerves eredetű anyaggal (akár emberi salakanyaggal is!) etetik. Nem csak ez a gond. Az tenyésztés során a halak medencéiben a vizet az európai normákhoz képest jóval ritkábban cserélik, illetve a feldolgozás során sem minden esetben tartják be az alapvető higiéniai szabályokat.2011-es adatok szerint 14 véletlenszerűen kiválasztott kereskedelmi forgalomra szánt pangasiusból vett mintából 5 volt lisztéria fertőzött. Sok gyártó a filéket foszfáttal illetve citromsavval kezelte, amely anyagok igen megterhelőek a vesék számára”)
Benéztem új gazdagék udvarára. Hegyekben áll a ” diesel városi terepjáró” . Azzal WC-re járni a kiscsaládnak nem rákkeltő? ?♂️
Tisztelt Polgármester Úr!
Árgus szemekkel figyeli az északhírnököt, perrel fenyegetve kér helyreigazítást, miközben a saját oldalán megjelentetett valótlanságokat esze ágában sincs helyreigazítani.
Bizonyára ismeri a mondást a szálkáról meg a gerendáról, tegyük tehát helyére ez utóbbit is.
Jeles napon ?, 2019. november 7-én került fel a miskolc.hu „aktuális” oldalára egy kis szösszenet egy „úgynevezett” kerékpárútról. Én ugyan sem a pacalpörköltet nem nevezem palacsintának, sem az aszfaltra vagy járdára pingált sárga bicikliket kerékpárútnak, mivel annak létezik egy definíciója, amely fellelhető az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes redeletben a közúti közlekedés szabályairól, azaz a valóban úgynevezett KRESZ-ben, de ugorgyuk, ahogy Pósalaky úr mondaná a modern csinosodás útján óriási léptekkel haladó Debrecenben.
Úgy látszik, ez a „bármire rákenjük, hogy kerékpárút” mánia pártállástól függetlenül folyik ciklusokon átívelően. Na de vegyük közelebbről is szemügyre ezt a „A Katalin köztől a Bosch felé kerékpárral” című írást.
Van ebben egy ígérvény, amelynek az egyik fele (sajnos) teljesült, a másik azonban nem.
„További észrevehető változás lesz jelen beruházás befejeztével, hogy a korábban felfestett, illetve megépült Zsolcai kapui szakaszon a térkövezést ki kell cserélni biztonsági okokból, előírás szerint „simább” burkolatra. Ennek keretében valósulhat meg a kerékpárutat és a járdát, illetve az autós parkoló-felületet elválasztani hivatott, ám idejekorán eltűnt-ellopott fém elválasztók pótlása is.”
Az idejekorán helyes értelmezését is ugorgyuk.
A magyar nyelv elképesztően gazdag szókészlettel rendelkezik annak leírására, amikor valaki ígér valamit, viszont azt nem teljesíti, de ezt is „ugorgyuk”. inkább igazítsunk helyre.
A javasolt szöveg: „A miskolc.hu oldalunkon valótlanul állítottuk, hogy a Zsolcai kapuban a gyalog-és kerékpárút mellől még 2018-ban, röviddel kihelyezésük után ellopott fém korlátokat a beruházás befejeztével pótoljuk. Miskolc MJV polgármesteri hivatalának fontosabb az alkohol árusításának megkönnyítése, ezért az alkoholos italok szállítása, valamint a vásárlók kényelme érdekében a korlátok visszahelyezése elmaradt. Felkértük továbbá a rendészetet, hogy az országos előírásokat ezen a ponton ne – pontosabban se – követelje meg, és még véletlenül se éljenek azzal a jog által biztosított lehetőséggel, hogy a tilosban parkoló járművet elszállítsák, sőt még a szabálysértési vagy közigazgatási bírság kiszabásától is tekintsenek el. Legjobb, ha elkerülik ezt a területet, de ha ez elkerülhetetlen, akkor elfordított fejjel somfordáljanak el a gyalog- és kerékpárúton parkoló autók mellett. Ez a polgármesteri hivatal által elvárt magatartás a miőrtől a város valamennyi önálló kerékpárútján és gyalog- és kerékpárútján, különösen dohány- és italboltok közelében.”