A pandémiás helyzet közepette ezen talán senki sem fog megsértődni.
Húsz támogatóhoz 100 feneket kellett fényesre nyalnom
Megírták, hogy elfogyhat a taopénz, másnap már pályázni sem lehetett. A december végi pályázati határidő lejárta előtt több sportág éves taokerete elfogyott. Sokan azt sem értik, hogyan történhetett ez.
A szerdán megjelent kormányrendelet (663/2020.) szerint a 2021-ben kiállított igazolások és támogatási igazolások együttes összege – ide nem értve a tao-törvényben szereplő kiegészítő sportfejlesztési támogatást –
NEM HALADHATJA MEG A 100 MILLIÁRD FORINTOT.
A rendelet pontosan szabályozza, milyen célra mekkora összeget lehet lehívni:
ÉPÍTÉSI BERUHÁZÁSOK MEGVALÓSÍTÁSÁRA NEM KÖLTHETNEK A KLUBOK TÖBBET 35,4 MILLIÁRDNÁL, AZ EGYÉB, ALAPVETŐEN MŰKÖDÉSI CÉLT SZOLGÁLÓ TÁMOGATÁSOK PLAFONÖSSZEGE A TÖRVÉNY SZERINT 64,6 MILLIÁRD FORINT.
A rendelkezés 2021. január 1-én lép hatályba.
A kluboknak oda kell figyelniük, ha nem akarnak pórul járni: mivel 2019-ben maximálta az Orbán- kormány a lehívható taót, több egyesület éves tao-kerete idő előtt elfogyott, ami azért volt nagy baj, mert az edzőket is ebből fizetik.
2020 elejéig a hat kiemelt látvány-csapatsportág-, a labdarúgás, kosárlabda-, kézilabda-, vízilabda-, jégkorong- és a röplabda szövetségei és az alájuk tartozó klubok összesen közel 700 milliárd forintot kaptak.
Edző úr! Hogy bírta a cégek teljesítményének ingadozását? Nem Suchman olvtárst bízták meg a szerződéskötéssel. Ő garantálta a multik hasznát.
„Egy, a taorendszert jól ismerő sportvezető arról beszélt nekünk, hogy a bizonytalanság bele van kódolva a rendszerbe, mert a cégek teljesítménye is ingadozhat, ebből kifolyólag az igények sosem lesznek tökéletes átfedésben a rendelkezésre álló támogatási kerettel.
Nem szívesen lennék azok helyében, mint akik most lemaradtak, de azért nem arról van szó, hogy gyerekek százainak sportolási lehetősége lehetetlenült el.
Száz feneket kellett fényesre nyalnom”