Mesefigurává alakultak a Miskolci Balett táncosai + videó

Mesefigurává alakultak a Miskolci Balett táncosai

A Miskolci Balett meglepetéssel készült az ünnepre. Az már tavasszal is kiderült, hogy a társulat tagjai számára nem létezhet olyan helyzet, amikor nem a tánc és a közönséggel való találkozás a fontos számukra. Most újfent bebizonyították, hogy a szükségből is lehet erényt kovácsolni – írja a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei hírportál, a boon.hu.

Újra csak erényt kovácsolt a szükségből a Miskolci Balett.

A társulat tavasszal már megmutatta: nincs az a helyzet, amelyikben ne a tánc és a közönséggel való találkozás lenne a fontos a számukra.

Alkottak a bezártságban is

Az akkori elzártság idején készült Karantén-Bolero című előadásuk. A táncosok a maguk környezetében rögzítették azokat a mozdulatsorokat, amelyekből Kozma Attila, a Miskolci Balett alapító vezetője Ravel népszerű zenéjére egészen különleges hangulatú filmetűdöt rendezett.

Ezúttal karácsonyra kedveskedtek, igazi mesevilágot ígérve az ünnepre. A diótörőt vették elő, az E. T. A. Hoffmann meséje nyomán született Csajkovszkij-balettet.

Visszanézhető ajándék

Két táncművészük, Kepess Boglárka és Guido Di Vona Diótörő herceg és Klára csodás táncát hozta el a klasszikus balett szerelmeseinek.

A híres pas de deux-t adták elő a felvételen, amelyen ők maguk is „mesefigurákká” váltak.

Az animációt Hajdufi Péter készítette, a felkészítő balett­mester Solti Csaba volt. A videó bemutatóját december 24-én délután tartották, és sokan éltek is a lehetőséggel, hogy ezzel tegyék még emlékezetesebbé az idei karácsonyukat. A felvétel azonban továbbra is látható a Miskolci Balett és a Miskolci Nemzeti Színház Facebook-oldalán, valamint a teátrum Youtube-csatornáján.

Csajkovszkij mesefiguráit elevenítik meg a Miskolci Balett művészei
Fotó: Youtube (képernyőfotó)

A Miskolci Balett megalakulása óta fontosnak tartja, hogy megismertesse és megszerettesse a táncot és a különböző műfajokat a közönséggel.

Ezt mutatja az is, hogy olyan világirodalmi és filmklasszikusok mellett, mint a Casablanca, az Álom luxuskivitelben, az Üvöltő szelek vagy a Gépnarancs, a gyermekekre is gondolnak: Petőfi Sándor elbeszélő költeménye, a János vitéz, valamint Arany János Rózsa és Ibolya című népmeséje mesebalett formájában elevenedett meg nekik köszönhetően a színpadon.

A helység kalapácsa

Legközelebb ismét egy Petőfi Sándor-művel készül a társulat, ugyanis

A helység kalapácsa című komikus eposzt ültetik át a táncszínpadra

– emlékeztet a Miskolci Nemzeti színház közleménye.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.