A kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Rendelet) módosításával 2021. január 1-vel a vendéglátóhelyek tekintetébe
· étterem;
· büfé;
· cukrászda;
· kávézó, alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhely;
· italüzlet, bár;
· zenés-táncos szórakozóhely;
· munkahelyi/közétkeztetést végző vendéglátóhely;
· gyorsétterem;
· rendezvényi étkeztetés;
· alkalmi vendéglátóhely;
· mozgó vendéglátóhely.
A Rendelet 31.§-ában foglaltak értelmében a 2021. január 1-ig bejelentett, már működő vendéglátó üzletek üzemeltetői kötelesek legkésőbb 2021. március 31-ig bejelenteni a jegyzőnek, hogy a fent felsoroltak közül milyen típusú vendéglátóhelyet üzemeltetnek.
Az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséhez adatlapot kell kitölteni és megküldeni a jegyzőnek 2021. március 31. napjáig a hatályos jogszabályi előírásoknak megfelelően elektronikus úton, az e-papír alkalmazás használatával (https://epapir.gov.hu).
A hivatkozott adatlapot a következő helyről lehet letölteni és kinyomtatni:
De ugye ezután is lesznek VIPesek, akik alkoholt árulhatnak iskolák közelében, a törvényes távolságon belül?
Ezen a képen is Spilman Nóra látható?
Mielőtt válaszolok, meg kell értenünk, hogy a magyar állam maga is úgy működik, mint egy vállalkozás: az adónkat bevételként kezeli, a kiadásait úgy csökkenti, hogy a feladatait igyekszik a lehető legolcsóbban ellátni, a kettő közti különbséget pedig haszonként fizeti ki a haveri körnek. Orbán Viktor meg fogja próbálni ezt is amolyan ügyes építési vállalkozóként olcsón kihozni: a célja az lesz, hogy kispórolhassa a maltert, de szép legyen a vakolat. A legolcsóbb azt mondani a választók felé, hogy a vendéglátók profitéhes gyilkosok – ezen már túl vagyunk – aztán, ha nem megy át az üzenet, akkor olyan ajánlatot kell tenni, ami a szavazói bázisnak már soknak hangzik, valójában azonban fillérekből kihozható. Ilyen például a nulla bevétel melletti adókedvezmény. A gond az, hogy a nullának bármennyi százaléka nulla. De ilyen lesz például az is, ha azt mondja, hogy megsegíti a vállalkozásokat mondjuk egymillió forinttal. Ez egy háztartás számára soknak hangozhat, egy vállalkozásnak – amit a bérleti díj fizetése alól senki nem mentett fel – kiadáscsökkentésre sem elég. Mégis, a választó felé kommunikálható lesz az, hogy lám, mi milyen sok pénzt adunk, bezzeg a kapzsi vállalkozónak ez sem elég! Sokkal átélhetőbb, hiszen ezek még akkora összegek, amiket fel lehet fogni józan ésszel, ellentétben azzal a 17 milliárd forinttal, amit Mészáros Lőrinc az alkalmazottai kirúgása után is megkapott az államtól szállodafelújításra.