Tapasztalt válságkezelő, mérsékelt hangvételű közgazdász, aki közismerten jó viszonyban volt Barack Obamával, de még Donalt Trump is elismerte – legalábbis szóban.
Elsöprő többséggel választotta meg az amerikai Szenátus pénzügyminiszternek Janet Yellent, az első nőt ezen a poszton. Yellen amúgy is rekorder: ő volt az első nő az amerikai központi bank, a Federal Reserve élén,
és az első személy, aki az ország három legfontosabb gazdasági pozíciójában is megfordult: pénzügyminiszter, Fed-elnök és a Fehér Ház vezető gazdasági tanácsadója.
A 74 éves Yellen karrierjének ötven éve alatt szélsebesen mászott fel a ranglétrán, de úgy, hogy egy lépcsőt sem hagyott ki. Brooklynban született, a Rhode Island-i Brown Egyetemen diplomázott és Ph.D fokozatig vitte közgazdaságtanból. Karrierjét az akadémiai közegben kezdte, tanított a Harvardon, majd elszegődött gazdasági elemzőnek a Fedhez. Itt találkozott későbbi férjével, a szintén közgazdász George Akerloffal, akit követett Londonba: Yellen férjéhez hasonlóan tanítani kezdett a London School of Economicson. Két évig bírta a brit fővárosban, hazatért az Egyesült Államokba, és állást kapott a californiai Berkeley-n.https://forbes.hu/uzlet/meg-trump-is-csodalatosnak-nevezte-az-elso-noi-penzugyminisztert-portre-a-rekorder-janet-yellenrol/
A FED az ugye magánbank?
„1933-ban felállították az aranyrendszert, 1963-ban pedig az ezüstrendszert. Ennek eredményeként mára független bankárok csoportja irányítja a pénznyomtatást az Egyesült Államokban. A nyolc tulajdonos család az amerikai adófizetõ polgárokat 2.5 cent fizetésére kötelezte minden egyes bankjegy után ( 1$, 5$, 10$, 20$, 50$ 100$ -os címletekre gondoljunk ). Ezek után a tulajdonosok a kinyomtatott bankjegyeket az amerikai polgárok számára elérhetővé tették – jelentős kamatok fejében. 1989-re az amerikai emberek adóssága a Központi Jegybank ( FED ) felé meghaladta a 3 trillió dollárt. Ha egy személy minden egyes másodpercben egy ezerdolláros bankjegyet számolna le, akkor is 399 évig tartana amíg elérné a 3,000,000,000,000.-ót. A nemzeti adósság 3 trillió dollárjának óránkénti kamata 29 ezer dollár.
Az 1920-as évek folyamán a Központi Jegybank ( FED ) kölcsönt helyezett ki az Egyesült Államok Polgárainak és a Részvénypiac számára. Ez jóléti időszakot biztosított az amerikai emberek számára, az időszakot ” Üvöltő ’20-as ” éveknek is hívták. Aztán 1928-ban a „nyolc család” kivette pénzét a Részvénypiacból mely lépés jelentősen megnehezítette az emberek pénzhez jutását. Ez egy gazdasági hanyatló időszakhoz vezetett, ami miatt az emberek eladták részvényeiket, hogy a túléléshez pénzhez jussanak. A Részvénypiac közel volt az összeomláshoz. A ” Nagy Hanyatlás ” következett. A következőkben a ” nyolc család ” visszavonult a Részvénypiacra és vállalatokat vásárolt fel a dollár lecsökkent értékén. Az első súlyos összeomlás óta a Központi Jegybank ( FED ) 7 alkalommal manipulálta profitját inflációval, vagy deflációval: ( 1932, 1937, 1957, 1966, 1970, 1976, 1982 ), sőt manapság is gazdasági hanyatlás figyelhető meg. Ahogy gazdagodik, erősödik a Központi Jegybank ( a ” nyolc család ” ), úgy mennek tönkre az amerikai emberek.”
Akkor Nancy Pelosinak is tetszik. ?????
Ezen a képen Fülöp Józsi néni lenne az új fogával?
Szép belterjes ábrázata van. Ez ténleg „csodálatos”.