A Lillafüreden lévő libegő amely a Jávorhegyig felmegy a két végpont között (Lillafüred – Jávorhegy) között épülhetne egy síugrósánc is, így a libegőt télen is ki lenne használni mert a síugrók síliftként használnának télen is és a síugrósánc pályát hűtött hóágyúzott pályával ki lehetne építeni továbbá a működő libegőt a jávorhegyi végponttól meg lehetne hosszabbítani Bükkszentkeresztig is kabinos 4 személyes felvonóval. Jobban bevonva ezzel a környéket is a turisztikában szélesebb körben. Fenti kép már a “múlt köde” de lenne fantázia a fejlesztésekben egészen biztosan főleg, hogy az állandó uniós költségvetési alapok források + a helyreállítási alap egy részét a turisztikai célokra fordítva már középtávon megtérülne hiszen a látogatók, turisták ha egy helyre van miért menni akkor mennének. Annyi sok lehetőség kínálkozna, lehetne csak fel kéne fedezni “nyitott szemmel járni”. Mindezek mellett Bánkút fejlesztése is jó lenne először is az utat kéne megcsinálni mert mire az ember felmegy bánkútra azon a “mogyorócsokis” és “eperázó” utakon mire felér az “epekövei” is elmúlnak az embernek mert csak “rázkódik” azon az úton oylan az állapota a Bánkútra vezető útnak igencsak “viseltes” út ráférne arra is egy felújítás aztán a bánkúti sípályákat is hűtött, hóágyúzott pályává kéne alakítani, hogy ha éppen nincs hó akkor is lehetne használni. Valamint Ómassa és Bánkút között egy kabinos legalább 4 személyes felvonó ötlete is jó lenne. A mostanság mindig minta és jó példaként emlegetett Szlovákiában a Magas Tátra és Alacsony Tátra mellett a magas Fátra és alacsony Fátra -ban is felvonók sőt a Szlovákok a magashegységei mellett még ha csak egy kis “dombocska” is van mellette már oda is lanovkát építenek vagy sífelvonót mert ők tudják a turisztikában befektetett munka hosszútávon de akár már középtávon megtérül mert ha van infrastruktúra akkor van miért odamenni látogatni azt a területet ezáltal bevételi forrás az emberek jól érzik magukat a turisztikának meg bevételi forrás. Szlovákiában nagyobb a lendület, dinamika, több attrakció is nyilván hiszen magashegységük van 2000 m feletti a Magas Tátra ott van bőven turisztikai kínálat. Nálunk Magyarországon meg a Bükk – Bánkút 960 m a Mátra 1014 m magas de azért nálunk is lennének felfedezhető lehetőségek azért a turisztikában. |
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Az indóház melletti házban voltam gyerek!
Hóágyúzott pálya: ahol a terep alkalmas lenne, OTT NINCS VÍZ! Bánkúton is ez a legfőbb probléma.
A Kékesen mennyi víz van?
Ja, ott nem páváskodik a sóhivatal!
Egy évben kellene legalább 60 nap (vagy még több) tartós síelésre alkalmas hó bánkúton, hogy ezek a fejlesztések megérjék, kabinos libegő, útjavítás csak a téli sportok kedvelőinek. DE!!! Vannak ám olyan emberek akik szeretnek kerékpározni. Országúti, MTB, downhill. Szlovéniában (Maribor) a sípályák környéke tavasztól kerékpár paradicsomok, van ott minden MTB, downhill pálya, kabinos felvonó.
Ha nem lett volna Trianon, most síelhetnénk a Tátrában, vagy a Hargitán…
Ha nem lett volna trianon nem lenne ott semmi, de még aszfaltozott út sem, mert azon vitatkoznának kinek kellene azt megcsinálnia és miből.