A Publicusnak válaszolók csak a kórházak működtetését bíznák az államra.
A választók többsége, 68 százaléka helyesebbnek véli, ha a döntések inkább helyben születnek, nem mindenben a központ irányít – idézi a Publicus legfrissebb budapesti közvélemény-kutatását a Népszava. A lap szerint még a Fidesz-szavazók harmada is így vélekedik, de a központosítási törekvéseket leginkább a Momentum szavazói (97 százalék) utasítják el.
A Publicus felmérése arra is rámutat: az életkor előrehaladtával egyre inkább teret nyer a központi irányítás hatékonyságába vetett hit. Ugyanakkor az iskolai végzettség nem meghatározó a kérdésben: a legfeljebb 8 általános végzettek és a diplomások közel azonos arányban (65-68 százalék) bíznák a döntések javát az önkormányzatokra.
A válaszadók a Publicus által felsorolt közszolgáltatásokból csupán egyet bíznának inkább az államra: a kórházak működtetését. Ennél a lapban megjelent adatok szerint 26–73 arányban preferálták az állami felelősségvállalást.
Annak megítélésében megosztottak voltak a válaszadók, hogy a forrás- és feladatelvonásokkal mit akarhat elérni a kormány. 51 százalék szerint a végső cél az önkormányzati rendszer megszüntetése. Legkevésbé (12 százalék) a kormánypárt támogatói vélik így, nekik ugyanakkor ötödük egyetértene az önkormányzatiság felszámolásával.
Az nem derül ki a cikkből, hogy reprezentatív volt-e a felmérés a budapesti lakosságára, vagy annak valamely csoportjára, például a választókorúakra nézve.
Aztán ismételten konszolidálnánk: bankok, önkormi1, önkormi2…..
Meddig?
Ja , a Publicus…. mézes-madzagos kérdése ????
Csak nem egy „őszinte” fideszes böfögését hallottuk?
Nem ettem annyi pogácsát a Rákóczi Bankban.
„A háromlépcsős, hitel-, bank- és adóskonszolidációs állami mentőövet tartalmazó akció 1992 őszén indult, amikorra a problémás hitelek aránya a teljes bankrendszerben (a takarékszövetkezetekkel együtt) elérte a 262 milliárd forintot (ez akkor az összes kölcsön 17,2 százalékát tette ki). Az állami tulajdonú bankok többségénél a kötelezettségek értéke meghaladta a követelésekét.
A problémás hitelállomány kialakulásában közrejátszottak a bankok hitelezési gyakorlatának hiányosságai is, a vezetők és az ügyintézők részéről egyaránt. A korabeli bankfelügyeleti vizsgálatok szerint egyes hitelintézetek 1992-ben még egyáltalán nem rendelkeztek hitelezési szabályzattal, s nem készítettek olyan dokumentációt, amely végigkísérte volna a kihelyezett kölcsönök sorsát. Nem is beszélve a fiktív hitelbiztosítékokról, az elégtelen adósminősítési és fedezetértékelési szabályzatokról.”
„No igen.
2009-ben a kb. három hónapos válság miatt a GDP 6,7%-ot esett vissza.
Most az egy éve tartó válság ellenére csak 5,1%-kal.”
Ez most, hogy?
Ja, nem a lakosságot védte Szemkilövetőék zsenialitása
„kb. három hónapos válság” ???
Nem inkább három évet akartál írni?
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_2008%E2%80%932009-es_gazdas%C3%A1gi_vil%C3%A1gv%C3%A1ls%C3%A1g_kronol%C3%B3gi%C3%A1ja
Azzal összehasonlítva már nem olyan szép a leányzó fekvése, ugye?
Ha Miskolcon nem a moslék lenne,én is azt választanám,hogy helyben döntsenek!?
De sajnos itt vagy mosléknak.
Igazad van! Elég sok a fideszes moslék! Pedig már 2019-ben elküldték őket a p.csába, de még mindig ugatnak.
35-26 = 9 ezer szavazat a töredék pártoknak
Most mennyien vannak Veletek?
A Város , mi?
?????