Attól kellene megnyugodnom hogy majd nagytapasztalatú alakszai zotyó fogja eldönteni hogy szennyez e a cementgyár.Mondj még ilyen érdekeseket.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Ááá, majd a „svájci támogatás”,
a svájci indexálás mellett.
„Ami a svájci nyugdíjrendszert illeti, aligha akad komplikáltabb a világon. Vegyük szépen sorra, de leegyszerűsítve a lényegét! A svájci nyugdíj három pilléren nyugszik. Az elsőbe kivétel nélkül minden, húsz és hatvanöt év közöttinek, aki Svájcban él, be kell fizetnie. Ez alól a külföldiek sem mentesülnek, Aki hamarabb kezdett dolgozni, az tizenhét éves korától fizet. Akinek nincs jövedelme, annak is fizetnie kell, tehát főiskolások, egyetemisták helyett a szülők, közös háztartásban élők helyett az eltartó fizeti be az AHV-nak nevezett nyugdíjbiztosítást. Hogy mennyit, az a vagyon és jövedelem együttes függvénye.
Nem érdemes abszolút számokkal dobálózni, hiszen mások a lakhatási és megélhetés költségek, ezért a bruttó átlagjövedelemhez fogok viszonyítani. (Azt ugyanis aligha állíthatja Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök felesége, hogy az EU bármelyik országa vagyon vagy jövedelem szempontjából valaha el fogja érni Svájc színvonalát.) Nos, az első alapba kivétel nélkül mindenki befizet a tinédzsertől a nyugdíjkorhatárig, vagyon és jövedelem együttes mérlegelése alapján körülbelül tíz százalékot. S mit kap ezért?
Egy mindenki számára egységes nyugdíjat, amelynek összege az átlagos havi jövedelem 23–46 százaléka. Azaz lassan, tagoltan mondva, hogy mindenki megértse, mindenki befizet a jövedelmétől és vagyonától függően egy életen át (!), és ezért kap egy egységnyugdíjat, amelynek a mértéke az átlagos svájci havi jövedelem 23–46 százaléka között mozog.
Nem véletlen, hogy sokan hazatérnek Svájcból nyugdíjaskorukban Magyarországra, mert a svájci átlagos jövedelem 23 százaléka Svájcban gyakorlatilag semmire sem elég, Magyarországon viszont meghaladja az átlagfizetést. S mielőtt elfelejtenénk, a nyugdíj Svájcban adóköteles, Magyarországon pedig nem. Magyarországon ugyanez a számítás ma 52-104 ezer forintig terjedő nyugdíjat eredményezne”
A saját anyagotokat nem olvassátok
„A HOLCIM Hungária Cementipari Rt. az elektrofilterét lecserélte 2002. év végén zsákos
porszűrőre, mely a klinker gyártó kemencéjének por kibocsátását 2003-tól jelentősen
csökkentette. Nagy jelentősége még a cserének, hogy az elektrofilter CO védelme miatti
leállások okozta por kibocsátás teljesen megszűnt.
Az Rt. a klinkerkemence kéményére felszerelt folyamatos emisszió-mérő rendszerrel
ellenőrzi a kibocsátását, mely a jogszabályban megállapított határértékek alatti értékeket
regisztrál. Az Rt. tevékenységére vonatkozóan 2004. és 2005. években nem érkezett
lakossági bejelentés a Felügyelőségre. ”
http://www.zoldinfolanc.hu/doksik/miskolc/helyiprogramok/altalanos/beszamolo9905
F.Nagy Zsuzsika simulékonysága a hosszúkezű holcim ellen 2003-ban:
„riporter:
A látogatás során az új zsákos szűrőt és a folyamatos emisszió mérő berendezést is megtekintették. A nagy értékű beruházásoknak milyen jelentősége van a lakosság számára?
fnzs:
Amennyiben a berendezések, s a kontrollt biztosító monitoring rendszer információi folyamatosan hozzáférhetők a lakosság számára, s valamennyi kibocsátási fronton működnek, örömtelinek mondható a változás.”
2015-ben ugyanazon zsákos filter és monitoring rendszer ellen már
magából kikelve fikázik, norvég alapon.
Miközben az Európai Bíróság elítélte Magyarországot a PM 10 levgőszennyezés miatt!
Többek között a Sajó völgyében meglévő állapotk kapcsán.
Rossz a levegő Miskolcon most is és a
cementgyár még nem is működik.
Ez tény.