Azt talán már kevesebben tudják, hogy a síkosság-mentesítést is elhibázhatjuk, és a sózásért komoly büntetést kaphatunk.

A  346/2008. (XII. 30.) Korm. rendelet 5. § (2) értelmében ugyanis belterületi közterületen – a közúti forgalom számára igénybe vett terület (úttest) kivételével – a síkosság-mentesítésre olyan anyag használható, amely a közterületen vagy annak közvetlen környezetében lévő fás szárú növény egészségét nem veszélyezteti. Ha pedig vétünk, akár ötvenezer forint büntetést is kaphatunk, és a törvény nem ismerete nem mentesít minket a felelősség alól.

Vagyis a só nem játszik, ugyanis Karthágó óta pontosan tudjuk, hogy ez az anyag mire képes. Azonnali hatásáról biztosan több kutyatulajdonos is be tudna számolni, hosszú távon pedig szétmarja a cipőnket, károsítja a biciklink és autónk gumiját, alvázát, de idővel az aszfaltot és a betont is bedarálja.

Székesfehérvár Városgondnoksága is ezt figyelembe tartja, és a november eleji, téli gépszemlén kijelentette: a parkokban és a parkokon átvezető járdákon környezetvédelmi okokból nem szórnak sót idén sem.https://fmc.hu/2018/11/29/50-ezer-forint-buntetes-a-jarda-sozasaert/

Észak, Hírnök info@eszakhirnok.com

febr. 15., H 15:30 (10 nappal ezelőtt)
címzett: Sajtó

Tisztelt Sajtó!

Olvasónk úgy tudja homokkal kever sót használnak a Népkertben? Mit lehet erről tudni? És az utakon mivel síktalanítanak?

Tisztelettel

Pusztai László

Sajtó és Kommunikáció

febr. 17., Sze 14:43 (8 nappal ezelőtt)
címzett: én

Tisztelt Pusztai László!

Érdeklődésére a következő választ tudjuk adni:

Az elmúlt 10 év bevált gyakorlatának megfelelően a szórókocsik sóval és kalcium-kloriddal síktalanítanak, az érdesítés pedig – a népkertben is –  só és homok 1-1 arányú keverékével történik.  

Üdvözlettel:

Városházi Sajtó