A Miskolci Egyetem Földrajztudományi Intézete részéről Kiss Éva és Kuttor Dániel csatlakozott az előadókhoz. Elhangzott, hogy míg korábban a bányászat és a kohászat volt Miskolc fő profilja, 1975-től ezek az iparágak folyamatos, erőteljes csökkenésnek indultak. Jelenleg a vegyipar és a gépipar jelenthet kitörést a régiónak. A megye Magyarország iparában elfoglalt helye kedvező, a harmadik legnagyobb, amely bizonyos fokú optimizmusra adhat okot – derült ki a konferencián.
Az egyetem szakértői kutatási eredményeik alapján állították, hogy a megyében található ipari vállalatok némelyike világszínvonalú technológia birtokában van, mely vegyül a helyi szakemberek ismereteivel.
boon.hu
a Cementpolimer is jelenthetne. A környéken sincs !
„A geopolimerizációs eljárás magában foglalja az Al és Si vegyületeknek az oldódását, migrációját és a polimerizációját. Röviden ecsetelve a gyártás kémiai folyamatát, a szilícium és az alumínium molekulákat lúgos aktiváló oldószerben oldják ki, mely után polimerizálódásuk következik be, vagyis gyűrűs molekuláris láncokba rendeződve ( ), kötőanyagként csapódnak ki ( ). A katalitikus kationok (pl. Na, K) jelenléte rendkívül fontos a folyamat egyensúlyban tartásához ( ). A SiO2-től és Al2O3-tól különböző vegyületek, mint például a kalcium-(CaO), vagy vas-(Fe2O3) oxidok, csökkentik a kötési időt ( ).
Szemben a meszes cementekkel a víz nem vesz részt a kémiai reakcióban, mitöbb távozik a kötés ill. az ezt követő szárítás során. Ebben rejlik a geopolimerek rendszerint jobb ellenállóképessége a hő-, és víz repesztő hatásának, és más típusú vegyi roncsoló hatásoknak „