– Tegnap írtam alá az Avas szálló megvásárlásáról szóló szerződést – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján Kriza Ákos polgármester. – Ezzel 18 év után újra Miskolc tulajdonába került a szálló. Mindannyian tudjuk, hogy ez az emblematikus épület hány éve pusztul a város szívében. Nos, most megteremtettük a lehetőségét annak, hogy az önkormányzat saját kezébe vegye a fejlesztést.
A tervek kapcsán annyit már megtudhattunk, hogy elkészült egy tanulmány, ami szerint szállodaként üzemeltetnék a jövőben az Avas szállót.
– Azt hiszem, ez minden miskolci számára igazán örömteli bejelentés – emelte ki végül a városvezető.
A Fidesz-KDNP vezetésű önkormányzat az elmúlt években folyamatosan nyomon követte az épület sorsát, és kereste a lehetőséget a visszavásárlásra.
Az Avas szálló kálváriája egyébként 1997-ben kezdődött, amikor 135 millióért a Multicasa Consulting megvásárolta, vállalva, hogy két éven belül felújítja. A határidőt többször módosították. Bontási és építési munkákat is végeztek – tönkretéve az ingatlant -, végül a beruházó 2010-ben levonult, és azóta úgy áll az épület, ahogy a munkákat éppen félbehagyták. Az ingatlan állaga azóta egyre romlott, már a járókelőkre is veszélyt jelentett a homlokzata. Az önkormányzat annyit tehetett, hogy 2013 októberében a miskolci ingatlankezelőtől megrendelte az életveszélyes állapotot megszüntető munkákat.
Az Avas szállót az eladáskor társasházként jegyezték be, a földszinti Kossuth MOZI albetéte végig az önkormányzat tulajdonában maradt. Ez volt az oka, hogy a város vállalhatta az életveszélyes állapot megszüntetését és elvégezhette a hatóságilag előírt munkákat. Ezek költéségét később azonban behajtotta.
Amikor a Multicasa Consulting felszámolás alá került, és értékesítésre hirdették meg, a város a megfelelő vételár kivárásának stratégiáját választotta. Eközben nagyon komoly munka zajlott a háttérben, az épületre vonatkozó minden fellelhető dokumentum évtizedekkel korábbra nyúló felkutatása és elemzése megtörtént.
A 18 évvel ezelőtti társasházi alapító okiratban szerepel, hogy az albetéteseknek elővásárlási joga van, és ez kulcsot adott az ingatlan visszaszerzéséhez. A kérdés már csak az volt, milyen áron?
A közgyűlés február 6-án felhatalmazást adott a polgármesternek, hogy az épület becsértéke alatti összegben tárgyalhat az Avas szálló megvásárlásáról.
Mivel a felszámoló a szállót többször is meghirdette eladásra, lehetővé vált, hogy a licitálók a becsérték 50%-áért megvegyék az Avas szállót. Kedden az önkormányzat egyedüli ajánlattevő volt, 155 millió Ft-ért sikerült megszerezni a tulajdonjogot.
A város eltökélt volt: mindenképpen meg akarta vásárolni az ingatlant. A vételárat illetően volt ugyan kockázat, hiszen a korábbi eljárásokon más licitáló is jelentkezett. A város éppen ezért nem tette közzé szándékát, mert azzal spekulációra adhatott volna okot.
Az Avas szálló megvásárlásával lehetővé vált, hogy a belváros egyik legmeghatározóbb, emblematikus épülete újra régi fényében tündökölhessen.
– Nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy a városvezetési politikánk középpontjában a munkahelyteremtés és a közrend, közbiztonság javítása mellett kiemelt helyen szerepel Miskolc vonzerejének és ismertségének növelése is – ezt már a Fidesz miskolci képviselőcsoportjának vezetője mondta a szerdai tájékoztatón.
Soós Attila kiemelte azt is: a Fidesz-KDNP-s városvezetés elmúlt években tett erőfeszítéseinek eredményei már látszanak. A turizmus az egyik legdinamikusabban fejlődő ágazata a miskolci gazdaságnak, több mint százezerrel nőtt a vendégéjszakák száma, az idegenforgalmi adó a 2013-as 97,8 millióról 150 millióra nőtt tavaly. 2015. első negyedévéről pedig elmondható, hogy Miskolc és Miskolctapolca – köszönhetően a fejlesztéseknek – az országos élmezőnybe, az első 10 város közé került. Olyan népszerű és rangos fürdővárosokat sikerült legyőzni az első három hónapban, mint Zalakaros vagy Hajdúszoboszló.
– Az eredmények azt igazolják, és a turisztikai szakemberek egybehangzó véleménye is az, hogy az Avas szállónak is meglesz a szerepe a miskolci idegenforgalomban. Turisztikai szerepét nem veszíti el, és hogy milyen egyéb életképes hasznosítási lehetősége lehet még, arról most kezdődnek a tárgyalások.
Az, hogy a szállodával mi van lényeges, de kéretik !egy elhunyt embert legyenek szívesek a szótárukból kivenni. Végtelenül ízléstelen! Van az a régi magyar mondás, hogy halottról ……. nos tartsák ehhez magukat!
Aki közszereplőnek áll, az vállalj ha hogy minősítik.Ha Kriza lemondott volna amint beteg lett, és új választást írnak ki akkor valószínű nagyobb megbecsülés övezné (bárki is nyert volna). Ehelyett egyrészt titkolta a miskolci választópolgárok előtt hogy beteg, másrészt -saját hatáskörben – átjátszotta a város vezetését senki által meg nem választott körök kezébe,majd ezt követően még visszatért és kampányolt a fidesz jelöltje mellett.Kriza egészségügyi állapotát a fidesz hozta be a kampányba, úgyhogy reklamációval oda lehet fordulni. Ízlésről ennyit.
IGEN! Ízlésről ennyit. Lassan 10 éves a sztárügyvéd 77 magyar népmeséje
„Simon Gábor szocialista országgyűlési képviselő csütörtökön sajtótájékoztatóján azt mondta, hetvenhét ügyben – köztük a városi vagyonkezelőnél kifizetett prémiumok és az új villamosok beszerzése miatt – tesz feljelentést a miskolci MSZP, számításuk szerint ezekben az ügyekben csaknem három és fél milliárd forint kár érte a borsodi megyeszékhelyet. Azt is közölte, hogy nagyjából ötven esetben hűtlen kezelés miatt tesznek feljelentést, de okirat-hamisítás, hanyag kezelés és hatóság félrevezetése miatt is a nyomozó hatósághoz fordulnak.”
Kriza Ákos a Hír TV Rájátszás című műsorában erre reagálva azt mondta, “egy szó sem igaz abból”, amit az MSZP állít, minden vád “lebegtetett”, és nem tartalmaz konkrétumokat.”
Igen! Miskolc Böczögöt is „minősítette”. Cserbenhagyta. Ennyit tudtok.
„majd a legendás Böczögő József következett, aki országos hírre emelte a szállodát és konyháját. Erről a Magyarság című lap is beszámolt: „A város idegenforgalmának fellendítésében érdemei igen nagyok. Országos hírű szállodát és az ország határain túl is híres konyhát tartott fenn.” Böczögő 1934-ben a saját költségén felújította és korszerűsítette a szállót, Block Ármin és Stimm Lajos tervei szerint. Ekkor alakították ki a kettős utcafronti bejáratot, nyugati oldalán az előcsarnokból nyíló söntést és a kávéházat. A jobb oldali részen, a „hall”-ban volt a portás szoba és a telefonfülkék. A kertben étterem működött, pálmák és szökőkutak díszítették. A díszes nagyterem (később Fehér terem néven volt ismert) elegáns étteremnek adott otthont, a filmszínházat nagy területű bálteremként is használták. Böczögő József, aki a városban több más éttermet, kávéházat is vezetett, Tapolcán a híres Anna szállót, 1938-ban csődbe ment, a város cserbenhagyta, és elment a városból. Utána a Janits testvérek vették át a szállodát, és egészen az államosításig ők vezették. Az államosításkor Kossuth szálloda lett a neve, amit 1953-ban Avas szállodára változtattak.”
Bigatton úr!
Ez a bolsevik sz@rkenegetés ( junó, tapolcai strand bérlő, avas szálló bérlő, éden-autós camping eladás , székház eladás rongyos pár száz millióért)
már Kriza életében is a begyemben volt, úgyhogy Mokrai elvtársat tudnám neked idézni;
2019. szept. 14. — Menjetek a halál f…szára” – ezt ordította magából kikelve a MIKOM székháza előtt, Mokrai Mihály, az MSZP egykori alpolgármestere
Akkor hogy volt/van bőr a képeteken a Kriza csapat által megírt kiajánlással kérkedni? Ki vitte ki külföldre eladásra a romhalmazt?
Nem sül ki a szemetek? Hány tulajdonosa volt bezárás után a szállónak?
Volt az Hunguest hotel is, nem?
https://ingatlangazdalkodas.miskolcholding.hu/sites/default/files/kiajanlasi_avas_szallo.pdf