A modellváltást elsőként levezénylő Corvinus Egyetem esetében tőzsdei társaságok részesedését kapta meg a fenntartó alapítvány a vagyonjuttatás keretében, és az így befolyó osztalék járul hozzá jelentősen az intézmény finanszírozásához. A Miskolc Egyetemnél viszont erről nincs szó, de akkor hogyan biztosítható a finanszírozás?
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Csak semmi pánik, majd Veres kurátor megoldja. Mint a város valamennyi problémáját.
Akik finanszírozták a Veres kampányát , azok fogják finanszírozni az Egyetemet is.
A város felvirágoztatásával együtt elintézik. Leporolják a pólusváros, nanopolisz projekteket, Feri jön az Avas-Délre kávét főzni, megbeszél, visszautazik, sínen lesz a dolog.
Ugye nem akarod azt mondani, hogy kiderült, hogy az ellenzék találta ki ezt az egész alapítványosdit, és rávette erre a Fideszt, meg arra is, hogy nevezze ki a kuratórium élére Varga Juditot?
De, de! Licenszjog. A fideszes Fekete János rábeszélte Jani bácsit a máig hatályos 1982. évi 6. törvényerejű rendeletre aztán már csak adósságokat kellett gyártani a spontán privatizációhoz ( elvtársi találmány)
„Az alapokmány szerint az IMF korlátozás nélkül vásárolhat Magyarországon ingatlanokat, lakásokat, házakat, cégeket, üzemeket, vállalatokat – tehát bármit, ami megvehető és privatizálható adósság fejében. Egy másik passzus mentesíti a valutaalapot minden bírósági és hatósági eljárás alól. Ez a mentesség vonatkozik a szervezet valamennyi vezetőjére és alkalmazottjára. A magyar bíróságok az IMF-tulajdonok bérlőivel szemben sem járhatnak el. Az IMF minden vagyona, jövedelme, követelése és itteni ügylete teljes adó-, vám- és illetékmentességet élvez”
van benne igazság, nézd meg a sajtót..