Zökkenőmentesen zajlik az ötcsillagos Grand Hotel Tokaj építése
A Minaro Hotel Tokaj***** – Tokajnak és a közeli térségének az első prémium kategóriás nagyméretű hotele – 2022 tavaszára készülhet el a tervek szerint, derül ki a zemplen.hu beszámolójából.
A hotel alapkövét idén márciusban tették le. A projektet a Szepesi család és az Appeninn Nyrt. közösen valósítja meg. A tokaji Csurgó-völgy mintegy 10 hektáros területén, egy korábbi bánya helyén megvalósuló ötcsillagos, tematikus szálló a hazai szállodapiacon már tapasztalattal rendelkező dr. Szepesi Richárd, valamint a Dreamland Holding Zrt.-ben idén nyáron többségi tulajdonrészt szerző ingatlanpiaci társaság, az Appeninn Nyrt. közös fejlesztéseként valósul meg. Az elmondásuk szerint a világjárvány ellenére is a terveknek megfelelő ütemben halad a kivitelezés.
A tokaji önkormányzat tavaly novemberében Szepesinek a Tokaj név használatáért fizetendő 4 millió forint helyett csak 200 ezer forintot kellett megfizetnie, a fennmaradó 3,8 millió forint befizetésére pedig 3 év fizetési halasztást kapott a képviselő-testülettől. Továbbá Szepesi a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által indított Kisfaludy hotel- és panziófejlesztési program keretében összesen közel 6 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott balatoni és tokaji szállodák építésére, amiből a Grand Hotel Tokaj beruházására 2,9 milliárd forint pályázati pénz jutott.
És mi a túrót lehet a hotel környékén három nap után csinálni? Inni otthon is lehet, egyéb vonzó programra nemigen van lehetőség.
Például NATO katonai kiképzésben részt venni. Bővebben Erdőbényefürdő-lokátor állomás. A jobboldal épít az álbaloldal rombol szereposztás
„A fürdő második világháború utáni hanyatlását, megszűnését az 1945 utáni államosításokhoz köthetjük. Még a közelmúltban napvilágot látott turistaatlasz is szűkszavúan csak annyit említ, hogy a fürdő az utóbbi évtizedekben nem használható. Dankó Imre kutatásai alapján 1955-ben még Debrecen város tulajdonát képezte, Fehér József és Siska István tanulmányai alapján elmondható, hogy 1945 után rövid ideig háborús árvák lakták, majd a Megyei Tanács Mezőgazdasági Osztálya használta tanfolyamai, továbbképzései helyszínéül, utóbb a debreceni Agrártudományi Egyetem bérelte üdülőnek. Az 1960-as évek elején Bertha Zoltán sárospataki tanár szervezett itt nyaranta festőtáborokat.[48] 1966. október 15-től zárt katonai területté nyilvánították, mert a Polgári Védelem Országos Parancsnoksága tulajdonába került, ettől kezdve Központi Anyagraktár és Javító Üzem 4. számú raktára működött itt (a szóbeszéd, a helybeliek fegyverraktárt emlegetnek). 1970-1979 között a honvédség 13 szolgálati lakást épített a tisztek, tiszthelyettesek és közalkalmazottak részére. A Honvédüdülő ma kb. 40 helyi lakost foglalkoztat.[49] A hajdani fürdő épületei közül a Szent Anna kápolnát már 1962-63 során lebontották, ugyanerre a sorsra jutott 1970-ig a többi faszerkezetes régi épület is. Az eredeti főépületet többször átépítették, gondnoki lakás, iroda, orvosi rendelő, hol pedig étterem működött benne. Deák László alezredes parancsnoksága idején, az 1980-as évek első felében nagyszabású átalakítás folyt. A Fürdő-lak, azaz a főépület konyhával, napozóterasszal, az előtte található medence vizét forgató gépházzal bővült. Később konferencia-épület felhúzása, új szálláshelyek, tetőtér beépítés, pihenőházak létesítése jelezte, hogy a hely üdülővendégek fogadására mind alkalmasabbá vált. Napjainkban befogadóképessége 100 fő, a vendégek kényelmét, kikapcsolódását jól felszerelt szobák, kiváló minőségű teniszpálya, sí- és szánkópálya, orvosi rendelő, kondicionáló terem, szauna, szolárium, szépségszalon, tekepálya, játszótér, szervezett kirándulások, és nem utolsó sorban úszómedence szolgálja. Ez utóbbit sajnos magas vastartalma miatt és a mai más előírások miatt [?] nem a gyógyforrás vizével üzemeltetik. Az erdőbényei üdülő jelenleg a kirándulók, a nagyközönség elől továbbra is el van zárva, de előzetes bejelentés alapján, engedéllyel látogatható.”
A miskolci iparmágnásra Weisskopf Adolf mész- és cementgyár alapítóra
emlékezni aki a bányáját, mésztelepét eladta és árából itt vásárolt
trachit bányát
Biztos kiutálták
Ahogy a tapolcai Anna és a belvárosi Avas szálló üzemeltetőjét
Ahogy a majdani diósgyőri vár turizmust
Miskolc, az Miskolc.
„A tokaji önkormányzat tavaly novemberében Szepesinek a Tokaj név használatáért fizetendő 4 millió forint helyett csak 200 ezer forintot kellett megfizetnie, a fennmaradó 3,8 millió forint befizetésére pedig 3 év fizetési halasztást kapott a képviselő-testülettől. Továbbá Szepesi a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által indított Kisfaludy hotel- és panziófejlesztési program keretében összesen közel 6 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott balatoni és tokaji szállodák építésére, amiből a Grand Hotel Tokaj beruházására 2,9 milliárd forint pályázati pénz jutott.”
Ez a Szepesi 6 milliárd (6000 millió) Ft támogatást (és nem kölcsönt!) kapott az államtól (vagyis tőlünk adózó polgároktól), de csak 200.000 Ft-ot tudott befizetni a 4 millió forintos névhasználati díjból, a maradékra 3 év haladékot kért az önkormányzattól? Amilyen gerinces magatartás ez, fogadjunk, hogy fideszes a muksókám!