Szlovákia még március 1-jén kapott 200 ezer adag orosz vakcinát, miután Magyarország után Európában másodikként jóváhagyta annak felhasználását, illetve hogy a kormányfő kétmillió adag leszállításáról állapodott meg Moszkvával. A szerződés jóváhagyásából azonban kihagyta egyik koalíciós partnerét, ami kormányválsághoz vezetett, és a tavaly őszi országos tesztelések miatt eleve ingatag helyzetű Matovič kénytelen volt átülni a kormányfői székből a pénzügyminiszteribe, de közben kormányfőhelyettes is maradt.
Soros, ki más?
Eközben az orosz lapok már arról írnak, hogy Szlovákia állampolgárai nem fognak orosz vakcinához jutni. Az oltóanyaggal kapcsolatos bizalmatlanságot pedig Soros György, illetve más nyugati civil szervezetek nyakába igyekeznek varrni.
Sajnálatunkat fejezzük ki amiatt, hogy a lejárató kampány miatt Szlovákiában – ellentétben több tucat országgal – az embereknek nem lesz lehetőségük arra, hogy a Szputnyik V-vel oltsák be őket. Pedig ez egy hatékony oltóanyag
– idézte az RBK.ru Vlagyiszlav Kulikovot, a pozsonyi orosz nagykövetség sajtótitkárát. A nyilatkozat összhangban van azzal a néhány nappal ezelőtti cikkel, amely szerint a nyugati államok információs hadjáratot terveznek a Szputnyik V ellen. „A hadjáratban egyebek mellett amerikai civil szervezetek, például Soros György alapítványai, valamint a Thomson Reuters alapítvány, illetve az olyan médiastruktúrák, mint a BBC, a Reuters és az Internews vesznek részt” – idézte a TASZSZ orosz hírügynökség a Kreml egyik meg nem nevezett képviselőjét.
Megszülettek közben az első oroszországi visszhangok azokra a jelentésekre, amelyek szerint négy ember életét vesztette a Szputnyik V oltóanyag beadása után. Az orosz egészségügyi ellenőrző szervezet, a Roszzdravnadzor azt állítja, folyamatosan ellenőrzi a vakcina biztonságosságát és a készítmény használatának kezdete óta egyetlen olyan haláleset sem történt, amely kapcsolatba hozható lenne az oltóanyaggal. „A nemkívánatos mellékhatások aránya 0,1 százalék. Folyamatosan megfigyeljük az esetleges káros mellékhatásokat. Azokban az esetekben, amelyekről a médiumok írnak, a koronavírussal való megfertőződés akkor következett be, amikor még nem alakult ki a megfelelő védelmi szint” – áll a közleményben.
A vakcina kifejlesztésében részt vett epidemiológus, Vaszilij Vlaszov ugyanakkor arról beszélt, hogy Oroszországban hagyományosan nem megfelelő a különféle gyógyászati készítmények okozta mellékhatások regisztrálása. „Valamennyi nem várt következményre figyelni kell, és úgy kell tekinteni rájuk, mint esetleges mellékhatásokra. Ez alapvető követelmény” – nyilatkozta azokra a vádakra utalva, hogy az oroszországi ellenőrzési gyakorlat átláthatatlansága bizalomvesztést okozhat.
Shiba Inu, oft referred to as the „Dogecoin iceman,” is a meme-based cryptocurrency that has gained momentous approval in arrears to its vibrant community and meme-driven appeal. Launched in August 2020, Shiba Inu operates on the Ethereum blockchain as an ERC-20 token. Consideration its fun-loving origins, the concoct has evolved to count its own decentralized exchange, ShibaSwap, and plans for the duration of approaching developments like Shibarium, a layer-2 solution. With its dedicated following, Shiba Inu continues to provoke waves in the crypto world, proving that equanimous meme coins can be suffering with moment ambitions.
https://kurs-inyaz.ru
https://kamchatka-sushi.ru
https://cryptocove.pro
https://wayip.ru
https://magenta-online.ru
https://optdar.ru
https://rezonans-m.ru
https://soccer-apl.ru
https://fintechfiesta.info
https://tualet-na-dachu.ru