Az persze, hogy a kínai elnök szavai a Fudan Egyetem körüli kormányzati kavarások miatt Magyarországon éppen ennyire relevánsak, csak véletlen egybeesés. Csin-ping a KKP megalapításának július elsején esedékes 100. évfordulójára készülve járja be éppen a kínai egyetemeket, a felsőoktatás ugyanis elmondása szerint kulcsszerepet játszik a szocialista jövő építésében.
A pártnak és az államnak nagyobb szüksége van a felsőoktatásra, tudása, tudományra és a nagy tehetségekre, mint eddig bármikor– idézi a vezetőt a South China Morning Post. A Csingua Egyetemmel például nagyon meg volt elégedve, mert, mint mondta, olyan diákokat nevelnek, akik „vörösek és professzionálisak”, és akik így építhetik tovább azt, amit a Kínai Kommunista Párt szocializmusnak nevez.
Ahogy korábban írtuk, a Magyarországon terjeszkedni készülő sanghaji Fudan Egyetem chartájában is benne van, hogy az egyetem hű a KKP vezetéséhez, végrehajtja annak oktatáspolitikáját és a kínai nép mellett leginkább a pártot szolgálja. A Fudan egyetemről és arról, hogy a magyar kormány mire nem hajlandó, hogy kiszolgálja az intézményt, és ezen keresztül a Kínai Kommunista Pártot, arról érdemes megnézni a Magyar Jeti hétvégi adását.
A budapesti nemzetközi fudan egyetemen végzett ghánai diáknak miért lesz jó ha hű lesz a kínai kommunista párthoz? Egy ghánai állampolgár hogyan lehet tagja egy másik ország pártjában? Egyáltalán hogy lehet valaki hű a hazájához és a kínai kommunista párthoz úgy hogy nem követ el hazaárulást?