Az RSF értékelése szerint a koronavírus-járványt kihasználva Orbán Viktor kormánya tovább növelte befolyását a magyar média felett, és ma már más európai kormányoknak, például a szlovénok és a lengyelek számára is példaként szolgál. A jelentés felidézi, hogy a járvány kitörésekor olyan törvényeket fogadtak el, melyek alapján eljárással fenyegethettek újságírókat ‘fake news’ terjesztésének vádjával, illetve a járványra hivatkozva még nehezebb lett megismerni a közérdekű adatokat. Sérült a média sokszínűsége is Magyarországon: a Klubrádió frekvenciájának elvétele mellett az Index kormányzati megszállását emelte ki a jelentés.
Az Európai Unióban már csak Bulgáriában rosszabb a szabad sajtó helyzete, mint nálunk, Moldova, Macedónia és Albánia is előttünk jár.
A lista élén Norvégia, Finnország, Svédország és Dánia áll, de általában is erős az európai jelenlét a mezőny első felében.
A sajtószabadság szempontjából a tíz legrosszabb helyzetben lévő ország (a legutolsó helyről előrefelé lévő sorrendben): Eritrea, Észak-Korea, Türkmenisztán, Kína, Dzsibuti, Vietnam, Irán, Szíria, Laosz és Kuba.
Akkor nincs mese!
át kell menni a többségi Varga Zoli , Central Médiába vagy a hazafias Radio Television Luxemburg-hoz, oszt aztán „örömóda”
„Kik vagyunk?
Magyarország egyik vezető médiavállalataként online és magazin portfóliónkkal közel 7 millió olvasót és látogatót érünk el minden hónapban.
*Forrás: Gemius 2020/12 (15+ belföldi közönség / pc, mobil, tablet / havi adatok), NOK 2019/3-4 2020/1,3 és Central becslés
Varga Zoltán, a Central Csoport tulajdonosa
„A befektetői munkának a pénz a legfőbb értékmérője, és mert minden fillérért megdolgoztam, miért ne lennék büszke rá?” – mondja az 51 éves, Bonyhádon született vállalkozó, akinek édesapja bányász, édesanyja betanított munkás volt. Gyermekkorától üzletel: tízéves korában kapott húsvéti nyuszijával tenyészetet alapított. A pécsi egyetem közgazdasági karán tanult. Alig száradt meg a tinta a diplomáján, máris bekerült a Budapesti Értéktőzsdére. 1991-ben a Credit Suisse First Boston csábította magához. A cég londoni és New York-i irodáiban is dolgozott. „Amikor a bankház kivonult Magyarországról, kényszervállalkozó lettem” – mondja. Első nagy befektetése a Budapesti Ingatlanfejlesztő Zrt. volt, amiből – tulajdonostársa és atyai jó barátja, Ungár András halála után – épp a válság előtt szállt ki. A Wizz Air fapados légitársaság első magánbefektetője volt, amivel később hatalmasat kaszált. 2004-ben létrehozta a Central Csoportot, amely kezdetben faktoringgal foglalkozott. A legnagyobb dobása 2014-ben volt, amikor megvásárolta a finn Sanoma cég magyarországi leányvállalatát,….”
De legalább van már csöröbújság! Pár zacskó gumicukorért lehet szolgálni azt is.
De legalább van már ezalényeg! Pár zacskó gumicukorért lehet szolgálni azt is.
Ki is finanszírozza ezt a balliberális álhírgyárat, amelyik több tízmilliót tolt facebook hirdetésbe a miskolci választásra? https://www.origo.hu/itthon/20200422-magyar-nemzet-osszellenzeki-remhirportal.html