Amennyiben tehát Gyöngyös Város Önkormányzata a város Covid-19 fertőzött lakóinak a számát igényli a Heves Megyei Kormányhivataltól, akkor azt meg kell kapnia – válaszolta a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) egy helyi férfi kérdésére, aki amiatt fordult a hatósághoz, mert a város vezetése tavaly október óta nem kapott naponta frissülő adatokat arról, hány fertőzött van náluk.
Egy hasonló bejelentés alapján a NAIH megerősítette, hogy a kormányhivatalok nem továbbítják automatikusan a fertőzöttekkel kapcsolatos adatokat az önkormányzatoknak, mivel az erről szóló jogszabályok már nincsenek hatályban. Ősszel fővárosi és vidéki önkormányzatok vezetői egyaránt arra panaszkodtak a 444-nek, hogy nem kapják meg a helyi járványadatokat a kormányhivataltól, így pedig nehezebben segítenek az érintetteknek, és a lakosságot sem tudják tájékoztatni.
Tavaly március végéig, illetve június közepéig még érvényben voltak azok a kormányhatározatok, amelyek alapján a hatósági házi karanténban tartózkodókról az önkormányzatoknak kellett gondoskodniuk. Így a polgármesterek ezek alapján tudták tájékoztatni a helyieket, hogy mennyire súlyos náluk a járványhelyzet. Mert egyébként az Operatív Törzs csak megyei összadatokat közöl, amiből nem derül ki sok minden.
Pedig az Országos Szakrendszeri Információs Rendszerben rögzítik a megbetegedés és az ápolás helyét is. És ezekből az adatokból ki lehet nyerni a területi statisztikákat is. Egy másik ügyben az igénylő kerületnek ezt már meg is küldték. A kormányhivatalok és a járási hivatalok rendelkeznek is ezekkel az adatokkal, ezért ha az önkormányzat igényli ezeket, akkor meg kell kapnia.
Világ 444-ei egyesüljetek ! ?????
Ha, Karácsony Gergely tudja , akkor Miskolc,Pécs, Szeged is tudja …
„Budapest helytállt a koronavírus-járvány első és a második hullámában, és ez nagyon nagy mértékben a fővárosiak együttműködésének köszönhető. Karácsony Gergely főpolgármester mindezt a Covid 2021 ellenzéki vizsgálóbizottság ülésén mondta el pénteken.
A fővárosi önkormányzat bátor, előremutató lépései, és a társadalmi párbeszéd talán hozzájárult ahhoz, hogy a budapestiek kimutatható módon nagyfokú fegyelmezettséget tanúsítottak a járványügyi intézkedések ügyében – mondta a főpolgármester. Kiemelte, hogy a fővárosi önkormányzat minden járványügyi intézkedést hamarabb hozott meg, mint a kormány.”
minden járványügyi intézkedést hamarabb hozott meg, mint a kormány.”
minden járványügyi intézkedést hamarabb hozott meg, mint a kormány.”
bár az összes beoltottat tekintve az Európai Unió élvonalában vagyunk, az idősek között Magyarországon számottevően kisebb a beoltottak aránya, mint az uniós átlag. Mivel az idősek körében a halálozás kockázata is nagyobb, ez hozzájárulhat ahhoz, hogy nálunk lakosságarányosan többen halnak meg COVID-ban, mint bárhol máshol a világon. 🙁